1507265 114

تاکنون موردی از هجوم  ملخ ها در خوزستان نداشتیم


1507265 114

به گزارش «تابناک»، تورج نوروزی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به آمادگی بخش‌های مختلف استان برای مقابله با هجوم ملخ‌های صحرایی اظهار کرد: تاکنون بیش از سه میلیون هکتار از اراضی کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان برای مقابله با هجوم احتمالی گله‌های ملخ صحرایی پایش شده است.

وی افزود: همه امکانات لازم برای مقابله با ریزش و هجوم احتمالی ملخ در مناطق مختلف استان آماده شده است و مشکلی در بحث تامین امکانات و تجهیزاتی مثل سم، پهپاد، سمپاش و نیروی انسانی متخصص وجود ندارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه شهر‌های ساحلی و جنوبی استان بیشتر مورد توجه هستند، گفت: گروه‌های مقابله با ملخ صحرایی در مناطق مختلف استان در حالت آماده‌باش هستند تا در صورت مشاهده ریزش و هجوم احتمالی ملخ‌ها با این آفت مبارزه کنند.

نوروزی ادامه داد: تاکنون موردی از ریزش گله‌های ملخ صحرایی در خوزستان مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه کاهش رطوبت هوا، افزایش دما و کاهش سطح سبزینگی مزارع احتمال ریزش ملخ‌های صحرایی را کاهش می‌دهد، عنوان کرد: از همه ساکنان و کشاورزان خوزستان به ویژه در مناطق و شهر‌های جنوبی استان درخواست داریم تا در صورت مشاهده ملخ‌های صحرایی، موارد را به سرعت به اداره‌های جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها اطلاع دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: گروه‌های پایش و مقابله با ملخ صحرایی از بهمن ماه سال گذشته در مناطق مختلف خوزستان مستقر هستند و کار پایش مزارع و منابع طبیعی استان در خصوص هجوم این آفت همچنان ادامه دارد.

خواندن  جزئیات بیشتر از آتش‌سوزی در خیابان «ناصرخسرو»Source link