1509249 378

تازه‌ترین نظرسنجی انتخاباتی: ماکرون و لوپن برابرند


1509249 378

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، طبق نظرسنجی‌های اولیه رسانه‌ها، امانوئل مکرون و مارین لوپن نامزد‌های دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با کسب ۲۴ درصد از دیگر نامزد‌ها پیشتاز هستند.

طبق این نظرسنجی‌ها، ژان لوک ملانشون با کسب ۱۹ درصد آرا در جایگاه سوم قرار دارد و اریک زمور با بیش از ۸ درصد و والری پکرس با ۸ درصد آرا در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وزارت کشور فرانسه میزان مشارکت در دور نخست انتخابات ۲۰۲۲ ریاست جمهوری این کشور را تا ساعت ۱۷ به وقت پاریس (۱۹:۳۰ به وقت تهران) ۶۵ درصد اعلام کرد.

این آمار نشان می‎دهد که میزان مشارکت این دوره از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نسبت به مدت مشابه دور نخست دو انتخابات پیشین ریاست جمهوری این کشور کاهش یافته است.

حوالی ساعت هشت شب به وقت محلی، یعنی بلافاصله پس از بسته شدن صندوق‌های رای، موسسه‌های نظرسنجی نتایج تخمینی انتخابات را اعلام کردند که معمولا فاصله کمی با نتیجه نهایی دارد.
با این حساب، به احتمال قوی مکرون و لوپن در صدر قرار می‌گیرند و عازم مرحله دوم انتخابات می‌شوند که در روز ۲۴ آوریل برگزار خواهد شد.
انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز یکشنبه، ۱۰ آوریل، آغاز شد. اولین آمار که در بعدازظهر به وقت پاریس منتشر شد، خبر از مشارکت درصد نسبتا پایینی از مردم می‌دهد. طبق این آمار اولیه که وزارت کشور فرانسه منتشر کرده است، مشارکت چند درصد پایین‌تر از انتخابات سال ۲۰۱۷ است.Source link

خواندن  قیمت نان قیمت مصوب سال گذشته است و افزایش قیمتی نداریم