تارتار

تارتار: می‌توانستیم بازی را پر گل تر تمام کنیم/ روی نقاط ضعف سپاهان کار کرده بودیم


تارتار: می‌توانستیم بازی را پر گل تر تمام کنیم/ روی نقاط ضعف سپاهان کار کرده بودیم

سرمربی ذوب آهن از شرایط تیمش در دیدار با سپاهان صحبت کرد.


به گزارش ایلنا، مهدی تارتار بعد از پیروزی یک بر صفر مقابل سپاهان در نشست خبری اظهار داشت: قبل از صحبت در مورد بحث فنی باید یک عذرخواهی از بینندگانی که پای تلویزیون بودند کنم. من باید نشسته تیمم را کوچ می کردم فردا عمل جراحی دارم و دیسک کمرم عود کرده است. حالت خوبی ندارد که مربی نشسته تیمش را کوچ کند. هر دو تیم فوتبال خوبی ارائه کردند. نیمه اول سپاهان تیم برتر بود و یک پنالتی هم گرفت. دروازه بان ما را در بازی نگه داشت و در نیمه دوم با تغییراتی که داشتیم به گل رسیدیم و بعد از 10 نفره شدن سپاهان رو به بازی احساسی آورد و می‌توانستیم گل های بیشتری هم بزنیم.

تارتار افزود: سپاهان اگر نیمه اول گل می‌زد شرایط تغییر می کرد، باید واقع بین باشیم. در بازی امروز برخلاف بازی با استقلال اتفاقات فوتبالی به سود ما رقم خورد و سه امتیاز شیرین به دست آوردیم. بعد از مدت ها تیم قدرتمند سپاهان را شکست دادیم و این شهر باید به این دو تیم سپاهان و ذوب آهن افتخار کند و هر دو تیم های خوبی هستند.

سرمربی ذوب آهن در مورد عمل جراحی که فردا باید انجام بدهد و دوری از تمرینات ذوب آهن گفت: امروزه علم پیشرفت کرده و سه روز احتمالا کنار تیم نباشم و در سه روز اول ریکاوری است و بعد از آن به تیم اضافه می شوم و سرپا هستم و بستری نخواهم بود.

خواندن  تارتار: واقعا‌ً بازی عجیبی بود/ با بازیکنانی که کوتاهی کردند برخورد می‌کنم

وی در مورد اینکه شرایط فنی ذوب آهن گفت: در نیمه اول ایرادهایی مشاهده کردیم. در تمرینات روی کار تاکتیکی سپاهان کار کرده بودیم. بین دو نیمه هم با تعویض هایی که کردیم توانستیم در دفاع به حمله قویتر عمل کنیم و در ضد حملات سریع موقعیت‌های گلزنی به دست آوردیم که در زدن ضربات آخر کم دقت بودیم و به همین دلیل از دست مهاجمان تیم عصبانی شدم. برخی تعویض‌هایی که انجام دادم به همین دلیل بود. نباید مقابل تیمی مثل سپاهان موقعیت‌های گلزنی را راحت از دست بدهیم زیرا اگر یک توپ وارد دروازه ما می شد تمام زحمتی که کشیده بودیم از بین می رفت. باید قدر موقعیت‌ها را بیشتر بدانیم.

وی در مورد اینکه دربی تهران و اصفهان چه تفاوتی باهم دارد در اصفهان تیم ها با هم رقیب و رفیق هستند و به یکدیگر احترام می‌گذارند، اظهار داشت: من تجربه بازی در دربی اصفهان را هم دارم و بازیکن سپاهان بودم که یک پنالتی را از دست دادم و دربی را به ذوب آهن باختیم. آن زمان بخاطر آن شکست ناراحت بودم و اکنون در قامت مربیگری از برد ذوب آهن خوشحالم. در هر تیمی کار کنم باید به آن عرق و تعصب داشته باشیم. حساسیت دربی اصفهان نسبت به دربی تهران کمتر است و بازیکنان بهتر بازی می کنند و ریسک می‌کنند. در دربی تهران حتی علی پروین قبل از بازی با استقلال رنگ چشمش تغییر می کرد و رنگ چشمش خون می شد. این حساسیت بالا اشتباه است. در دربی اصفهان حساسیت کمتر از و کیفیت بازی بهتر است و اگر تیم‌ها خوب باشند کیفیت بهتری را در بازی شاهد هستیم.

خواندن  رضایی: داوری بازی با سپاهان بی سابقه بود / در مازندران به من و آقای تارتار فحاشی کردند

سرمربی ذوب آهن در مورد فرصت سوزی بازیکنانش و شرایط فنی این تیم عنوان کرد: 90 درصد تیم تغییر کرده است و به زمان زیادی نیاز داریم . خدا خیلی به ما عنایت کرده که امتیازهای لازم را جمع کردیم.  این تیم خیلی کار دارد و نباید اشتباه های نیمه اول پنهان بماند و باید موشکافانه بررسی شود. بازیکن هایی که اشتباه کرده اند باید از نظر فنی با ‌آنها برخورد شود و حتی آنها را جریمه کنیم. البته پاداش هم به جای خود. زوج سازی و مثلث سازی را انجام بدهیم و اینکه کدام بازیکنان باید کنار هم باشند تا کارایی بیشتری داشته باشند. از هیات مدیره و مدیران باشگاه هم تشکر می کنم و همچنین بازیکنان. زیرا کار اصلی را بازیکنان در زمین انجام می دهند و من به خاطر بازی خوب شان در نیمه دوم تشکر می کنم.

تارتار در مورد اینکه مربی جوانی در لیگ برتر است، گفت: شاید به ظاهرم خیلی جوان باشم اما 13-14 سال است که در لیگ برتر مربیگری کرده ام. تیم ذوب آهن نیاز به تغییرات اساسی داشت، 2 سال این تیم نتایج خوبی نگرفته بود و باید ذهنیت بازیکنان را عوض می کردم. کار سختی پیش رو داریم و هواداران باید صبور باشند و این برد را هم به هواداران اصیل ذوب ‌آهن تقدیم می کنیم.


انتهای پیام/Source link