خمینی

تاخیر در پروازهای حج اجتناب ناپذیر است/ اعزام بیش از ١١ هزار و ٣٠٠ زائر از فرودگاه امام خمینی به سرزمین وحی


تاخیر در پروازهای حج اجتناب ناپذیر است/ اعزام بیش از ١١ هزار و ٣٠٠ زائر از فرودگاه امام خمینی به سرزمین وحی

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی اینکه تاخیر در پروازهای حج اجتناب‌ناپذیر است، تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود کشور عربستان احتمال تاخیر پروازها وجود دارد اما آمادگی کامل برای این شرایط احتمالی را داریم.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، حمیدرضا سیدی، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران در نشست خبری امروز درباره برگزاری پروازهای حجاج با بیان اینکه برای برقراری پروازی حجاج سال ١۴٠١ نقاط ضعف و قوت پروازی حج سنوات گذشته مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: ١٧ فرودگاه به اضافه فرودگاه امام پروازهای حج را انجام می‌دهند و تمام تجهیزات و دستگاه‌های وارسی و ناوبری این فرودگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفتند تا با هیچ مشکلی مواجه نباشند.

وی ادامه داد: فرودگاه امام پرترددترین فرودگاه در بحث پرواز حجاج است و فرودگاه همدان کم‌ترین ترافیک را خواهد داشت.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی،‌ فردا از فرودگاه امام دو پرواز حجاج و از فرودگاه کرمان یک پرواز انجام خواهد شد. 

همچنین در این نشست، سعید چلندری، سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی با بیان اینکه پرواز زائران ١١ استان از فرودگاه امام انجام خواهد شد، اظهار داشت: بیش از ١١ هزار و ٣٠٠ زائر از فرودگاه امام خمینی عازم سرزمین وحی خواهند شد و ۴٨ پرواز به همراه دو پرواز خدمه و کارگزاران کاروان از فرودگاه امام انجام خواهد شد. 

وی از آماده به کار بودن ترمینال سلام برای انتقال حجاج خبر داد و تصریح کرد: ترمینال دو ترمینال سلام برای انتقال زائران آماده است. پرواز رفت حجاج از ٢٢ خرداد آغاز می‌شود و تا ١٢ تیرماه ادامه خواهد داشت. 

خواندن  سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی منصوب شد

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی افزود: لوکیشن دقیق ترمینال حجاج را به مدیران کاروان و زائران ارسال کردیم تا مشکلی برای مکان‌یابی نداشته باشند.

چلندری با تاکید بر اینکه تاخیر در پروازهای حج اجتناب‌ناپذیر است، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود کشور عربستان احتمال تاخیر پروازها وجود دارد اما آمادگی کامل برای این شرایط احتمالی را داریم.


انتهای پیام/Source link