1452470 651

تاثیر پالایشگاه تهران در آلودگی هوا چقدر است؟


1452470 651

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سخنگوی پالایشگاه نفت تهران گفت: در پالایشگاه تهران سوخت مایع استفاده نمی‌شود و مصرف آن در این واحد به صفر رسیده است و باید گفت که تجهیزات پالایشگاه تهران به طور کامل با سوخت گازی فعال هستند.

 شاکر خفایی با اشاره به پایش پالایشگاه تهران توسط سازمان محیط زیست و بخش محیط زیست واحد، گفت: این پالایشگاه در فرایند تولید محصولات و محصولات نهایی الزامات زیست محیطی را رعایت می‌کند و همچنین توسط سازمان محیط زیست نیز به طور دائم پایش می‌شود.

وی با اشاره به مباحثی که در خصوص آلودگی خاک اطراف پالایشگاه تهران مطرح می‌شود، اظهار کرد: این موضوع جزو مسئولیت اجتماعی پالایشگاه تهران بود به همین دلیل پایش بررسی‌های لازم صورت گرفته، همچنین این موضوع توسط توسط جهاد دانشگاهی دانشگاه شهید بهشتی و سازمان محیط زیست نیز بررسی شده است.

سخنگوی پالایشگاه نفت تهران با بیان اینکه نتیجه این بررسی‌ها مشخص کرد که این آلودگی‌ها مربوط به پالایشگاه تهران نبوده است، ادامه داد: این مساله مربوط به شرکت‌های همجوار بوده که در حوزه انرژی فعالیت می‌کنند.

خفایی با بیان اینکه با ۱۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهرداری باقرشهر سیستمی را تجهیز کردیم که پارامتر‌های محیطی را پالایش می‌کند و این پارامتر‌ها به طور مستقیم به سازمان محیط زیست منتقل می‌شود و در آنجا بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد، گفت: اگر مواردی مربوط به فرایند‌ها و ایجاد آلودگی وجود داشته باشد در سریع‌ترین زمان منعکس می‌شود.

به گفته وی این موارد در شرکت مورد بررسی قرار می‌گیرد و اقدامات لازم انجام می‌شود، اما در کل باید گفت که میزان ایجاد آلودگی پالایشگاه تهران در محدوده استاندارد است و دائما توسط آزمایشگاه معتمد محیط زیست و کارشناسان سازمان محیط زیست تهران پایش می‌شود.

خواندن  اعدام ۲۴نفر در ارتباط با آتش‌سوزی‌های سال ۲۰۲۰ سوریهSource link