1655666331 امیرعبداللهیان

تاثیر بسزای دیدار روسای جمهور ایران و ترکمستان در توسعه روابط دوستانه

[ad_1]

تاثیر بسزای دیدار روسای جمهور ایران و ترکمستان در توسعه روابط دوستانه

وزیر امور خارجه ضمن اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور ایران و ترکمنستان در تهران، این بازدید را نقطه عطفی در مناسبات دو کشور خواند که تاثیر بسزایی در توسعه روابط دوستانه بین دو همسایه دارد.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب در تماس تلفنی با رشید مردوف، وزیر امور خارجه ترکمنستان در مورد اجرایی کردن توافقات دوجانبه و برخی موضوعات منطقه‌ای به ویژه اجلاس آتی سران کشورهای حاشیه دریای خزر در عشق‌آباد گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو، ضمن اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در تهران، این بازدید را نقطه عطفی در مناسبات دو کشور خواند که تاثیر بسزایی در توسعه روابط دوستانه بین دو همسایه دارد. 

وی آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای پیگیری و اجرای توافقات دوجانبه را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه حمایت جمهوری اسلامی ایران از میزبانی عشق‌آباد برای برگزاری اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر را اعلام  کرد.

رشید مردوف، وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز ضمن تشکر از تلاش‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در میزبانی از رئیس‌جمهور ترکمنستان در سفر اخیرش به تهران، این بازدید را سرآغاز فصل نوینی از روابط دو کشور خواند.

وی آمادگی وزرا، روسای سازمان‌ها و بخش خصوصی ترکمنستان برای نشست با همتایان ایرانی به منظور اجرایی کردن توافقات حاصله در دیدار روسای جمهور دو کشور را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه ترکمنستان بار دیگر به صورت رسمی بر دعوت رئیس‌جمهور کشورش از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای حضور در اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر در عشق‌آباد تاکید کرد.

خواندن  امیرعبداللهیان: نگاه راهبردی ایران و روسیه به مناسبات خارجی نقطه اتکای روابط جدید است


انتهای پیام/

[ad_2]

Source link