5631391

تأکید امیرعبداللهیان بر افزایش همکاری‌ها بین کشورهای حوزه دریای خزر


به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه ترکمنستان به پیشرفت های صورت گرفته در سطح کارشناسی در جهت آماده سازی پیش نویس های همکاری در حوزه دریای خزر، همکاری در عرصه های علمی، عملیات جستجو و نجات، همکاری ها در چارچوب مبارزه با گسترش مواد مخدر در دریای خزر و همچنین تعمیق همکاری ها میان کشورهای حوزه این دریا اشاره نموده و نشست مشترکی میان وزرای امور خارجه پنج کشور حوزه دریای خزر برای گسترش همکاری های چندجانبه و فراهم آوردن نشست مشترکی در سطح سران این کشورها را پیشنهاد کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به تداوم توسعه روابط دوستانه و رو به پیشرفت دو کشور،  بر نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران نسبت به گسترش این روابط در تمامی زمینه ها و بخصوص افزایش همکاری ها میان کشورهای حوزه دریای خزر تاکید کرد.  

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه افزود، جمهوری اسلامی ایران همواره از همکاری های منطقه ای و نشست های کاری مشترک برای گسترش روابط بیشتر و به خصوص در حوزه دریای خزر استقبال می کند.

امیر عبداللهیان در پایان این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به همتای ترکمنستانی خود،  آرزوی نزول رحمات و برکات این ماه برای دولت و ملت ترکمنستان را مسالت کرد.

311311Source link

خواندن  ببینید | شهری که زیر صخره‌ها ساخته شده است!