IMG 20220301 WA0019

برگزاری سی و دومین دوره فینال مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان استان در کرمانشاه

[ad_1]

برگزاری سی و دومین دوره فینال مسابقات  شطرنج قهرمانی بانوان استان در کرمانشاه

سرپرست هیات شطرنج استان کرمانشاه گفت فینال قهرمانی شطرنج بانوان کشور در کرمانشاه در حال برگزاری است.


داریوش کرمی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این خبر افزود ، کرمانشاه برای اولین بار میزبان رقابت های فینال قهرمانی شطرنج بانوان کشور است

وی با اشاره به اینکه این دوره از رقابت ها از سطح بسیار بالایی برخوردار است گفت ، در این دوره از رقابت‌ها ۱۳ نفر از برترین شطرنج باران بانوی کشور دعوت شدند  که متاسفانه به دلیل مثبت شدن تست PCR  شطرنج باز شیرازی این دوره از رقابت ها با ۱۲ شطرنج باز و با توجه به میزبانی کرمانشاه یک نماینده از کرمانشاه حضور دارند که در دوازده دور به رقابت خواهند پرداخت. 

کرمی تصریح کرد: این رقابت ها برای اولین بار در کرمانشاه از ۹ تا ۱۷ اسفند   در محل هتل پارسیان  در حال برگزاری است  که امیدواریم میزبانی شایسته برای شطرنج بازان مطرح کشور باشیم.

وی با بیان اینکه  نفرات اول و دوم این رقابتها به مسابقات جهانی اعزام می شوند افزود: مسابقات جهانی فیده ۲۰۲۲ قرار بود  مرداد ماه سال آینده در روسیه  برگزار شود که به دلیل اتفاقات اخیر در این کشور ، میزبانی این رقابت ها از روسیه گرفته شده است و احتمالا به کشور دیگری واگذار شود .

وی ادامه داد : در صورت حضور ایران در رقابتهای آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین ، نفر اول مسابقات فینال شطرنج قهرمانی بانوان کشور به این رقابت‌ها اعزام خواهد شد .

وی حضور ۱۲ شطرنج باز مطرح کشور از استانهای فارس، البرز، اصفهان، خراسان رضوی، تهران، کرمانشاه، قزوین، گیلان و مازندران سطح مسابقات را بسیار بالا برده است و رقابت های سختی در دوازده دور انجام خواهد گرفت که نماینده کرمانشاه یکی از  شانس های کسب رتبه در این دوره از رقابت ها خواهد بود .

خواندن  ببینید | اولین تصویر از تصادف شدید بنز C۲۰۰ با یک پرادو در تهران

سرپرست هیات شطرنج استان اعلام کرد: به نفرات اول تا ششم این رقابت ها جوایز نقدی اهداء می شود که  به نفر اول ۱۰ میلیون تومان، نفر دوم هفت میلیون تومان، نفر سوم پنج میلیون تومان، نفر چهارم سه میلیون تومان و نفر پنج و ششم دو میلیون تومان اهداء خواهد شد.

کرمی در پایان با اشاره به برگزاری اختتامیه این رقابت ها در هفدهم اسفند ماه ، گفت اختتامیه این رقابت ها با حضور رئیس ، نایب رئیس و دبیر فدراسیون شطرنج و همچنین مسولان استان کرمانشاه در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار خواهد شد.


انتهای پیام/

[ad_2]

Source link