l0eTJEGWGIDy

با قدرت علمی می‌توان به تولید ثروت دست یافت

[ad_1]

با قدرت علمی می‌توان به تولید ثروت دست یافت

معاون علوم، تحقیقات و فناوری ستادکل نیروهای مسلح بر لزوم توجه به پدافند غیرعامل در نقشه جامع علمی دفاعی امنیتی کشور تأکید کرد و گفت: آنچه نیاز داریم، قدرت علمی است تا به تولید ثروت دست یابیم.


به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار «محمد مهدی‌نژاد نوری» معاون علوم، تحقیقات و فناوری ستادکل نیروهای مسلح در پنجمین جشنواره سلمان فارسی اظهار کرد: علم جدای از حوزه کاربردش ارزش دارد، چون می‌تواند مبنای قدرت قرار گیرد.

وی ادامه داد: سالانه حدود ۱۲۰ هزار مقاله علمی در کشور تولید می‌شود، اما تولید این مقالات به تنهایی نمی‌تواند مشکلی را رفع کند، به همین علت آنچه نیاز داریم، قدرت علمی است تا به واسطه آن به تولید ثروت دست یابیم.

به گفته معاون علوم، تحقیقات و فناوری ستاد کل نیروهای مسلح، براساس این، نیروی انسانی، تحقیق و توسعه، زیرساخت‌های نرم و سخت، پایگاه اطلاعاتی و استانداردها را می‌توان بخشی از مؤلفه‌های قدرت علمی دانست.

مهدی‌نژاد نوری افزود: در نقشه جامع علمی دفاعی امنیتی کشورمان به موضوع پدافند غیرعامل توجه بسیاری شده است، زیرا نیازمند پدافند به‌روز و مؤثر هستیم که برای تحقق آن باید بهره‌گیری از علم و فناوری نقش موثری داشته باشد.


انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

خواندن  واکنش برهم صالح به سوء قصد علیه الکاظمی