1483274 828

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به فارس


1483274 828

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر محمدهادی ایمانیه عصر یکشنبه ۱۰ بهمن در نشست فوق العاده ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، گفت: مدارس در شهر‌های نارنجی و قرمز کرونایی به صورت غیر حضوری دامه دارد.

او با بیان این که خوابگاه‌های دانشجویی و دانش آموزی در شهر‌های قرمز و نارنجی تعطیل و یا هر اتاق با ظرفیت نفر فعال است، افزود: امتحانات مدارس و ادامه فعالیت دانشگاه‌ها هم در این شهر‌ها تا اطلاع بعدی به صورت غیرحضوری خواهد بود.

ایمانیه درباره ارایه خدمات حمل و نقل عمومی و صنوف مختلف به شهروندان گفت: از فردا دوشنبه یازدهم بهمن ارایه خدمات به مسافران بدون ماسک در ناوگان اتوبوسرانی، تاکسیرانی و قطارشهری ممنوع است.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کروناویروس در فارس گفت: شرط ادامه فعالیت اصناف هم تزریق دز سوم واکسن کرونا تا ۱۰ روز آینده است.

ایمانیه خاطرنشان کرد: همچنین از فردا در شهر‌های نارنجی یک سوم کارکنان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی می‌توانند به صورت دور کاری ارایه خدمت کنند.

او ادامه داد: کارکنان این دستگاه‌ها تا ۱۰ روز آینده ملزم به تزریق دوز سوم واکسن کرونا هستند در غیر این صورت حضور یا حضور نیافتن آن‌ها در محل خدمت به منزله غیبت محسوب می‌شود.

استاندار فارس با بیان این که از فردا تجمع در شهر‌های با رنگ کرونایی قرمز و نارنجی ممنوع است، گفت: مراسم جشن‌های دهه فجر با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و برگزاری در فضای باز امکان پذیر خواهد بود.

ایمانیه ادامه داد: فعالیت سینماها، گروه‌های تئاتر، جشنواره فیلم فجر با ظرفیت ۵۰ درصد و برگزاری مسابقات ورزشی بدون حضور تماشاگر و برگزاری ورزش‌های گروهی هم ممنوع است.

خواندن  خبر‌های تأیید نشده درباره انفجار انبار مهمات در ریاض

استاندار فارس با بیان اینکه خدمات رستوران‌ها و غذاخوری‌ها هم به صورت بیرون بر است، از شیوع سویه جدید کرونا، ابراز نگرانی و اضافه کرد: سویه امیکرون با سرعت بسیار زیادی در حال انتشار است و اکنون نیز ۴ شهرستان استان به رنگ نارنجی و ۲۰ شهرستان به رنگ زرد در آمده است.Source link