2

بازگشایی ۵۵ راه روستایی مسدود شده در قزوین


بازگشایی ۵۵ راه روستایی مسدود شده در قزوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین از برفروبی و بازگشایی ۵۵ راه روستایی این استان که در پی بارش برف و کولاک مسدود شده بود، خبر داد.


به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، جواد حق‌لطفی با اعلام این خبر گفت: در پی بارش برف و کولاک که از روز گذشته در سطح استان آغاز شده بود، راه ارتباطی ۹۸ روستا در این استان را مسدود کرد که با تلاش و همت بی وقفه راهداران، ۵۵ راه روستایی تاکنون بازگشایی شده است.

به گفته مدیرکل راهداری استان قزوین، عملیات بازگشایی معابر روستایی مسدود شده از برف تا فردا ادامه خواهد یافت. 

حق‌لطفی یادآور شد: به دنبال بارش برف در شبانه روز گذشته، ۶۸۰ تن ماسه و نمک برای عملیات برفروبی راه های پوشیده از برف در این استان مصرف شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: همزمان با بارش برف در راه های ارتباطی استان قزوین، ۱۲۰ راهدار به همراه ۷۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین در قالب ۱۰ تیم به ارایه خدمات راهداری پرداختند.

حق لطفی با تأکید بر خودداری از سفر در ایام بارش برف، از شهروندان خواست تا پیش از سفرهای ضروری از طریق سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای، آخرین وضعیت آب و هوا و ترافیک جاده ها را دریافت کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین همچنین با توجه به لغزنده بودن سطح جاده ها، رعایت سرعت مطمئنه، رعایت فاصله طولی هنگام رانندگی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی، به ویژه زنجیر چرخ را از دیگر موارد مهم عنوان کرد.


انتهای پیام/

خواندن  جاده صالح آباد ایلام یک طرفه می شودSource link