140878

بازدید استاندار تهران از ظرفیت های صنعتی شهرستان دماوند


بازدید استاندار تهران از ظرفیت های صنعتی شهرستان دماوند

استاندار تهران از ظرفیت های صنعتی شهرستان دماوند در دو شهرک صنعتی آیینه ورزان و دماوند۲ بازدید کرد.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ محسن منصوری استاندار تهران در سفر یک روزه به دماوند، از ظرفیت‌های صنعتی این شهرستان در دو شهرک صنعتی آیینه ورزان و دماوند۲ بازدید و در جریان مشکلات توسعه مناطق مختلف آن قرار گرفت.

گفتنی است شهرک صنعتی آیینه ورزان شهرستان دماوند که از دهه ۷۰ فعالیت خود را آغاز نموده ۲۸.۸ هکتار وسعت دارد که ۱۸ هکتار آن زمین صنعتی و فاز عملیاتی است. هم اکنون در این شهرک صنعتی ۷۱ واحد تولیدی قرارداد واگذاری دارد، ۵۵ واحد تولیدی مورد بهره برداری قرار گرفته و ۱۶ واحد تولیدی در حال ساخت بوده و اشتغال صنعتی این واحد تولیدی حدود ۲۵۰۰ تا سه هزار نفر است.

شهرک صنعتی دماوند۲ نیز از دیگر شهرک های صنعتی شهرستان دماوند محسوب می شود که در کیلومتر ۷جاده کیلان و جنوب شرقی این شهرستان واقع شده است. این شهرک صنعتی از ابتدای سال ۹۰ فعالیت خود را آغاز نموده ولی به دلیل مشکلات زیرساختی از سال ۹۱ تا ۹۶ هیچگونه واگذاری نداشته است و پس از آن با رفع مشکلات، واگذاری واحدهای تولیدی آغاز شده است.

وسعت این شهرک صنعتی ۲۱۳هکتار است که درحال حاضر ۱۱۳هکتار آن فاز عملیاتی و تعداد ۱۶۹ طرح صنعتی واگذار شده است. همچنین ۱۵۲ واحد تولیدی در این شهرک صنعتی در حال ساخت هستند، ۵ واحد تکمیل شده، ۳ واحد پروانه بهره برداری گرفته و ۲ واحد در شرف دریافت پروانه است.

خواندن  پیش بینی رشد ۷.۴ درصدی صنعت در استان تهران/ صنعت استان ظرفیت ایجاد تحول در کوتاه مدت را دارد


انتهای پیام/Source link