امیرعبداللهیان

ایران با رویکردی عملگرایانه و نتیجه محور برای دستیابی «توافق خوب» وارد مذاکرات می‌شود


ایران با رویکردی عملگرایانه و نتیجه محور برای دستیابی «توافق خوب» وارد مذاکرات می‌شود

وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرامی خود یک بار دیکر مواضع ایران نسبت به مذاکره با طرف های عضو برجام را مطرح کرد.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دقایقی قبل با انتشار یک پست در صفحه اینستاگرامی خود بار دیگر مواضع و نظرات جمهوری اسلامی ایران را به دیگر طرف‌های برجام اعلام کرد.

متن این پست به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام هموطنان عزیز،

با نهایی شدن زمان برگزاری گفت‌وگوها در وین، ضروری بود که یکبار دیگر مواضع و نظرات جمهوری اسلامی ایران را به دیگر طرف‌های برجام ابلاغ کنم.

به همین دلیل، طی هفته گذشته در گفت‌وگوهای تلفنی مفصل و جداگانه با وزرای خارجه ۵ کشور عضو #برجام (چین، روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه) بر چند نکته تأکید کردم، از جمله این که دولت جمهوری اسلامی ایران با رویکردی عملگرایانه و نتیجه محور وارد گفت‌وگوها می‌شود و مصمم به دستیابی به یک «توافق خوب» است، اما این امر مستلزم لغو موثر و قابل راستی‌آزمایی تحریم‌ها و بازگشت طرف‌های مقابل به تعهدات کامل است.

ضمنا یادآوری کردم که اقدامات و قانون‌شکنی‌های آمریکا از جمله تحریم‌های تازه این کشور ارائه تضمین‌های عینی از سوی آمریکا را به یک ضرورت غیرقابل چشم‌پوشی تبدیل کرده است. در این راستا، معاونم دکتر باقری نیز در پایتخت های اروپایی دیدارهایی صریح، شفاف و مفید را انجام داده است.

جمهوری اسلامی ایران قصد ندارد در بن‌بست‌های باقی‌مانده از گفت‌وگوهای پیشین، بماند. ضمن این که آنرا در دسترس خود دارد.

معتقدم اگر طرف‌های مقابل با رویکردی جدی و مثبت وارد وین شوند، دستیابی به یک توافق خوب آن هم در کوتاه مدت امکان‌پذیر است.

خواندن  گزارش تصویری دیدار تیم‌های ملی فوتسال ایران و ازبکستان

همانطور که بارها تاکید کرده‌ام، دولت جمهوری اسلامی ایران سیاست توسعه روابط متوازن با کشورها بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک را با جدیت تداوم می‌بخشد و مصمم است گسترش همکاری‌های اقتصادی دو و چندجانبه به موضوع برجام گره زده شود.


انتهای پیام/Source link