1655767848 unnamed file

ایجاد ۳ هزار ظرفیت جدید جهت نگهداری معتادین متجاهر/ ظرفیت گروه‌های مردمی برای ساماندهی کودکان کار استفاده می‌شود

[ad_1]

 ایجاد ۳ هزار ظرفیت جدید جهت نگهداری معتادین متجاهر/ ظرفیت گروه‌های مردمی برای ساماندهی کودکان کار استفاده می‌شود

​استاندار تهران از ایجاد ۳ هزار ظرفیت جدید جهت نگهداری معتادین متجاهر خبر داد.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران؛ محسن منصوری در جلسه قرارگاه اجتماعی با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسه اظهار داشت: جلسات قرارگاه اجتماعی حدود ۶ ماه است که به صورت منظم در استان تهران برگزار می‌شود، دستگاه‌های استان عزم جدی برای حل مسائل و معضلات اجتماعی شکل گرفته است. 

وی با اشاره به اولویت‌بندی مسائل اجتماعی افزود: دستور کار مهم جلسه امروز موضوع ساماندهی معتادان متجاهر بود که در جلسات قبل نیز به صورت مفصل مطرح شده و در حد فاصل این چندماه ۴۳۰۰ ظرفیت جدید به ظرفیت‌های قبلی جهت جمع‌آوری معتادان اضافه شده است. 

استاندار تهران با اشاره به پیگیری اقدامات درمانی و مددکاری برای معتادین متجاهر عنوان کرد: بخشی از معتادین متجاهر جمع آوری شده و اقدامات تربیتی، آموزش و مراحل باز اجتماعی شدن آن‌ها طی می‌شود و در جلسه امروز مقرر شد حدود ۳ هزار ظرفیت جدید جهت نگهداری معتادین متجاهر طی یک ماه و نیم تا دو ماه آینده ایجاد شود، همچنین مقرر شد فرمانداران در هر شهرستانی ظرفیت‌های جدیدی ایجاد کنند. 

منصوری سپس گفت: واقعیت این است که آمار دقیقی از میزان معتادین متجاهر وجود ندارد و بر مبنای برآورد اقدامات پیش می‌رود از اینرو نیاز به ظرفیت‌های جدید داریم. 

وی در مورد ساماندهی کودکان کار بیان کرد: مسئول اصلی ساماندهی کودکان کار، بهزیستی می‌باشد البته طبق قانون ۱۶ دستگاه دیگر نیز تکالیفی به عهده دارند. 

استاندار تهران خاطرنشان کرد: اقدامات جهت ساماندهی کودکان کار شامل دو بخش سلبی و ایجابی می‌باشد که در حوزه سلبی مجموعه نیروی انتظامی و دستگاه اطلاعاتی و امنیتی برخورد جدی با باندهای فعال در زمینه ساماندهی کودکان کار خواهند داشت و در مورد اقدامات ایجابی نیز علاوه بر اقدامات دستگاه‌ها، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و گروه‌های جهادی و انقلابی در دستور کار قرار گرفت. 

خواندن  وقوع زلزله ۴.۹ ریشتری درآران و بیدگل

منصوری ادامه داد: در تهران مجموعه‌های مردمی، مساجد، گروه‌های جهادی و صنعتگران زیادی حضور دارد که علاقمند به فعالیت در حوزه اجتماعی هستند، مقرر شد در این زمینه دبیرخانه‌ای شکل بگیرد تا نقشه راه و برنامه ریزی‌های دقیق اجرایی صورت پذیرد.


انتهای پیام/

[ad_2]

Source link