1399101316421135721936644

اولین قرعه کشی مسابقات لیگ بدنسازی و پرورش اندام برگزار شد


اولین قرعه کشی مسابقات لیگ بدنسازی و پرورش اندام برگزار شد

قرعه کشی مسابقات لیگ بدنسازی و پرورش اندام، جام بیت اله عباسپور برای نخستین بار برگزار شد.


به گزارش  ایلنا،  قرعه کشی مسابقات لیگ بدنسازی و پرورش اندام، جام بیت اله عباسپور برای نخستین بار برگزار شد. این دوره از مسابقات در 7 رشته پرورش اندام، فیزیک، فیزیک کلاسیک، بادی کلاسیک، ماسکولار، فیتنس و فیتنس چلنج با حضور باشگاههایی از سراسر کشور در سه مرحله رفت، برگشت و نهایی برگزار خواهد شد. همچنین امروز با حضور مسئولان، قهرمانان، پیشکسوتان و نمایندگان باشگاهها مراسم قرعه کشی اولین دوره لیگ بدنسازی و پرورش اندام برگزار شود تا همه تیم‌ها رقبای خود را برای صعود به دور نهایی بشناسند.

گفتنی است اولین دوره این مسابقات با نام جام زنده یاد بیت اله عباسپور برگزار خواهد شد. با حضور مدیران عامل باشگاه‌های حاضر در لیگ بدنسازی و پرورش اندام، نشست هماهنگی این مسابقات صبح امروز (چهارشنبه) برگزار شد. در این نشست رئیس و سرپرست دبیری فدراسیون، نماینده کمیته فنی، سخنگوی فدراسیون، سرپرست برگزاری مسابقات لیگ، روسای هیئت‌های بدنسازی مازندران و لرستان نیز حضور داشتند. 

عبدالمهدی نصیرزاده  گفت: همانطور که می‌دانید، لیگ در ورزش قهرمانی منبع اصلی درآمد ورزشکاران است و در رشته‌های مختلف مثل فوتبال، والیبال، کشتی و … مبالغ قابل توجهی به عنوان قرارداد به ورزشکاران پرداخت می‌شود. ما هم با راه اندازی لیگ هدف‌مان کمک به ورزشکاران است و باشگاه‌ها نیز در این رویداد در کنار ما هستند. روی شکل برگزاری لیگ مطالعات زیادی کردیم و حتی آن را به فدراسیون جهانی نیز ارائه کردیم. هر تیم می‌تواند در لیگ در 7 رشته ورزشکار داشته باشد و سقف داشتن ورزشکار در هر رشته نیز دو نفر است. 

خواندن  ببینید | شیطنت پرهزینه یک کودک؛ سقوط اسکوتر بر روی پژو

او افزود: این شکل برگزاری لیگ قطعاً نقاط ضعفی هم دارد که به مرور رفع خواهد شد. از نظر من اهمیت لیگ آنقدر بالاست که اولویت بعدی ما بعد از مسابقات جهانی باید لیگ باشد. امروز هم از دوستان دعوت کردیم تا نظرات‌شان را بشنویم و در خصوص چگونگی برگزاری مسابقات و به خصوص زمابندی رقابت‌ها تصمیم‌گیری کنیم.

در ادامه فتوحی، سرپرست برگزاری مسابقات در خصوص تکمیل مدارک باشگاه‌ها نکاتی را یادآور شد. همچنین پیشنهادی از سوی کاوه درودی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون مبنی بر لزوم استفاده باشگاه‌ها از ورزشکاران جوان و راه‌اندازی بخش معلولین نیز مورد استقبال حضار قرار گرفت.  در ادامه نمایندگان باشگاه‌ها پیشنهادات خود را در خصوص نحوه برگزاری اولین دوره لیگ بدنسازی و پرورش اندام مطرح کردند و موارد زیر به تصویب رسید:

در صورت قطعی شدن حضور بیش از 10 تیم مسابقات در دو گروه و به صورت رفت و برگشت برگزار شود، همچنین مراسم قرعه کشی لیگ روز 10 بهمن ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شود و آخرین مهلت برای ثبت قرارداد ورزشکاران با تیم های حاضر 9 بهمن ماه باشد.

–  در رشته بادی کلاسیک یک کیلو و در رشته فیزیک کلاسیک دو کیلوگرم ارفاق وزن در نظر گرفته شود.

– مرحله رفت لیگ به میزبانی استان مازندران در تاریخ 19 بهمن برگزار شود.

– دور برگشت لیگ به میزبانی استان تهران در تاریخ 25 بهمن برگزار شود.

– مرحله نهایی لیگ در تاریخ 10 اسفند برگزار شود.


انتهای پیام/Source link