1386751 427

اهدای ۲۷ هزار ویلچر به معلولین در مناطق محروم کشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام/ مخبر: تا امروز نزدیک به ۳ میلیون واکسن کوو ایران برکت تولید شده است


1386727 249

به گزارش تابناک، صبح امروز با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، مدیران عامل بنیاد ۱۵ خرداد، بنیاد برکت، گروه اقتصادی تدبیر و مدیرعامل سازمان بهزیستی، آئین امضای تفاهمنامه برای تأمین و توزیع ۲۷ هزار ویلچر بین معلولان مناطق محروم کشور برگزار شد.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم ضمن تبریک ایام و اعیاد ماه ذی‌الحجه گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در سال‌های اخیر ورود ویژه‌ای به بحث تأمین نیاز‌های معلولان و خانواده‌های دارای معلول و به طور کلی مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد در مناطق کم برخوردار کشور کرده است.

وی افزود: ایجاد ۹۰۰۰ شغل طی دو سال برای مددجویان بهزیستی توسط بنیاد برکت، اهدای هزاران بسته معیشتی و پروتئینی و بهداشتی توسط بنیاد احسان، کمک به تأمین مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا و امروز اهدای ۲۷ هزار ویلچر برای افراد ناتوان حرکتی، بخشی ازاین خدمات است که توسط ستاد اجرایی فرمان امام صورت گرفته است.

مخبر خاطرنشان کرد: معتقدیم سرمایه‌گذاری دراین زمینه باعث کشف و رشد استعداد‌هایی میشود که کشور شدیدا به آن‌ها نیازمند است و هم اکنون دربسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان همین افراد معلول جسمی دست به ابتکارات و خلاقیت‌هایی میزنند که افراد سالم از عهده آن برنمی‌آیند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درخصوص نخستین واکسن ایرانی کرونا و روند تولید و تحویل آن نیز گفت: از ۲۵ خرداد و پس از اعطای مجوز تزریق اضطراری واکسن توسط وزارت بهداشت، سرعت تولید واکسن کوو ایران برکت را در کارخانه شفافارمد افزایش دادیم و تا امروز که ۲۲ تیرماه است نزدیک به ۳ میلیون دوز ازاین واکسن تولید شده که در حال طی فرایند تست استریل هستند و ازاین تعداد ۷۰۰ هزار دوز تحویل وزارت بهداشت شده و ۲۰۰ هزار دوز دیگر نیز درحال آماده‌سازی است.

خواندن  ماهی خاویار ایرانی به کیلویی ۱۶میلیون تومان رسید

مخبر به راه‌اندازی خط دوم تولید واکسن کوو ایران برکت نیز اشاره کرد و گفت: از هفته اول مردادماه هرهفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تحویل وزارت بهداشت میدهیم که با راه‌اندازی خط دوم از اوایل مرداد، این عدد به حداقل ۲ میلیون دوز در هفته خواهد رسید و همانطور که وعده دادیم تا پایان شهریور حداقل ۵۰ میلیون دوز واکسن کوو ایران برکت تولید خواهیم کرد.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خردادِ ستاد اجرایی فرمان امام هم دراین مراسم با تشریح تفاهمنامه بین این بنیاد و سازمان بهزیستی کشور گفت: به منظور ارائه خدمات اجتماعی به نیازمندان کشور به ویژه افراد دارای معلولیت وهمکاری مشترک در راستای کمک به ارائه خدمات مطلوب حمایت و تخصص و رفع مشکلات معلولینِ محروم، در سه زمینه رویکرد سلامت، جمعیت و تقویت بنیان خانواده این طرح به اجرا درمی‌آید.

سیدعبدالله ارجائی شیرازی افزود: در گام نخست اجرای این تفاهمنامه ۲۷ هزار ویلچر با هزینه ۵۰ میلیارد تومان از شنبه آینده بین معلولان مناطق محروم کشور توزیع و اهدا میشود.

وی افزود: با آغاز روند جدید خدمت‌رسانی در بنیاد ۱۵ خرداد و با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، مأموریت‌های جدیدی را در حوزه سلامت و جمعیت برای بنیاد تعریف کردیم که شناسایی و درمان ۱۰ هزار زوج نابارور، درمان کودکان دارای بیماری بینایی و شنوایی، اجرای طرح مثبت ۳ و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری، تأمین اقلام موردنیاز معلولان و خانواده‌های آنان ازجمله آنهاست.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور دیگر سخنران این مراسم بود. وی با تقدیر از حمایت‌های ستاد اجرایی فرمان امام گفت: مدیریت جهادی دکتر مخبر و همکاران‌شان در زیرمجموعه‌های ستاد باعث شد، گره‌های بزرگی از زندگی مددجویان بهزیستی دراین سال‌ها باز شود که باید ازاین بابت صمیمانه از ایشان قدردانی کنم.

خواندن  کمک ۴۸ میلیارد تومانی مردم تهران به نیازمندان از طریق پرداخت صدقه

وحید قبادی دانا افزود: در زمانی که ما برای ساخت و تأمین مسکن معلولان و افراد ناتوان دچار مشکل شده بودیم و کار به نوعی متوقف شده بود، ستاد اجرایی فرمان امام ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت خانه خانوار‌های دارای دو معلول به بالا کمک کرد و کار با موفقیت انجام شد.

رئیس سازمان بهزیستی افزود: در بحث اشتغال با همکاری بنیاد برکت سال گذشته ۳۳۰۰ شغل برای مددجویان این سازمان ایجاد شد و امسال هم با آغاز اجرای ۲۰۰۰ طرح اشتغالزایی توسط این زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام ۶۰۰۰ شغل تا پایان سال ایجاد خواهد شد.

قبادی دانا خاطرنشان کرد: امروز هم با ورود قابل تحسین بنیاد ۱۵ خرداد، ۲۷ هزار ویلچر را به دست معلولان نیازمند خواهیم رساند که قطعا کمک بزرگ و مؤثری برای خانواده مددجویان خواهد بود.

رئیس بهزیستی درپایان عنوان کرد: تولید واکسن کوو ایران برکت و آزمایش مؤفقیت‌آمیز آن یک افتخار جهانی برای مردم ایران در عرصه علمی شد و امیدواریم با تولید و توزیع این واکسن هرچه سریع‌تر این ویروس هم از کشور ریشه‌کن شود.

در پایان این مراسم تفاهمنامه همکاری توسط مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد و رئیس بهزیستی به امضا رسید.

 Source link