1509040 291

انتقاد تند عضور شواری شهر از شهردار تهران


1509040 291

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که می‌بایست شهردار تهران در مورد آلودگی دو روز اخیر پایتخت به شورا گزارش می‌داد.

 ناصر امانی پس از استماع گزارش شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: ۴۸ ساعت اخیر جنجالی علیه شورا و شهرداری در مورد گرد و غبار ایجاد شده و بهتر بود شهردار تهران یا معاون حمل و نقل در راستای احترام به افکارعمومی به شورا آمده و توضیح می‌دادند که مردم فکر نکنند که تنفس و سلامت آن‌ها برای مدیریت شهری مهم نیست هرچند که این موضوع ارتباطی به شهرداری تهران ندارد، اما وقتی شهردار تهران می‌گوید که مسئولیت مبارزه با آلودگی هوا به وی سپرده شده و در این راستا قرارگاه ایجاد می‌کند دیگر برای مردم فرقی ندارد که آلودگی طبیعی برعهده دولت است و آلودگی‌های دیگر برعهده شهرداری است و اساسا برای مردم فرقی بین دولت و شهرداری وجود ندارد و مردم برایشان مهم نیست که کمیته را شهرداری تشکیل می‌دهد یا استانداری.

وی با بیان این‌که داشتن مسئولیت مهم نیست بلکه داشتن اختیار مهم است، اظهار کرد: دولت مصوبه خود مبنی بر ممنوعیت شماره گذاری موتورسیکلت‌ها را سه سال دیگر عقب انداخته و برایمان سوال است که آیا زاکانی به عنوان مسئول قرارگاه آلودگی هوا می‌تواند این ابلاغیه دولت را لغو کند؟ می‌تواند به وزارت صنعت، معدن و تجارت بگوید که شماره گذاری را متوقف کنید؟ شرایط این روز‌ها به مانند ضرب‌المثل آفتابه لگن هفت دست، ولی شام و نهار هیچی شده است.

وی با بیان این‌که مردم زیر پست‌های من فحش و بدوبیراه نوشته‌اند که چرا تهران تعطیل نشد، گفت: حق دارند و از آن‌ها عذرخواهی می‌کنم و برایمان سوال است که چرا تهران تعطیل نشد.

خواندن  وظیفه نسبت به شخصی که قصد خودکشی دارد؟!Source link