انتخاب استانداران نظامی درخواست نخبگان کشور بود


انتخاب استانداران نظامی درخواست نخبگان کشور بود

وزیر کشور گفت: انتخاب استانداران با سابقه نظامی درخواست مردم، نمایندگان و نخبگان بود که البته ما در برابر آن‌ها مقاومت کرده و این میزان حداقل ممکنی بود که از بین خواست مردم و نخبگان انتخاب کردیم.


سردار احمد وحیدی شامگاه شنبه در حاشیه تکریم و معارفه استاندار قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به پرسش مبنی بر نقدهایی که به برخی انتصاب‌ها در این دولت وجود دارد و برخی معتقدند انتصاب‌ها به انتخاب مدیران از میان اقوام مسئولان و تحصیلکرده‌های دانشگاه امام صادق و چهره‌های نظامی محدود شده است و اینکه آیا نظامی بودن شما در انتخاب برخی چهره‌های نظامی در تعدادی از استان‌ها موثر بوده یا خیر گفت: ما تعداد کمی از این قشر را به‌عنوان مسئول استان‌ها انتخاب کردیم، درخواست از سوی نخبگان و مردم و نمایندگان مجلس بسیار زیاد بود و ما مقاومت می‌کردیم.

وزیر کشور ادامه داد: برخی که کاندیداهای مورد نظر آن‌ها نظامی بوده و انتخاب نشده‌اند از ما گله دارند.

وی عنوان کرد: سایر استانداران سراسر کشور نیز به‌زودی انتخاب و معارفه خواهند شد.

وحیدی درباره تقسیمات کشوری و امکان اضافه شدن شهرستان‌های جدید عنوان کرد: در چارچوب‌های قانونی و جایی که قانون اجازه داده باشد این امکان وجود دارد که البته باید بررسی شود.

پیش از انجام مصاحبه شاهد برخورد نامناسب تیم همراه و محافظ وزیر کشور با خبرنگار ایلنا بودیم که مانع از پرسش می‌شدند؛ البته در نهایت اصرار و پافشاری خبرنگار به فراهم شدن زمان کوتاهی برای مصاحبه منجر شد ولی فرصت کافی در اختیار خبرنگار قرار نگرفت و صرفا سئوال کوتاهی پرسیده شده و سایر سوالات از وزیر بی پاسخ ماند.

خواندن  رشد ۸ درصدی بخش صنعت کشور در شرایط تحریم و کرونا

این درحالی است که باید مسئولین، بویژه در رده‌های بالا و حین سفرهای استانی فرصتی را برای پاسخگویی به رسانه‌ها اختصاص داده و به مطالبات پاسخ دهند.


انتهای پیام/Source link