1369078 922

انتخابات ۱۴۰۰ در خرم‌آباد تمام الکترونیکی است


به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، جعفر طولابی عصر نوزدهم خرداد ماه در جلسه توجیهی کاندیدا‌های شورای شهر این شهرستان، اظهار کرد: در آستانه مهمترین رویداد سیاسی اجتماعی کشور یعنی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: هر کدام از این انتخابات‌ها از اهمیت بالایی از نظر جایگاه تشکیلاتی ریاست‌جمهوری و هم تشکیلات شورای اسلامی بر اساس قوانین و وظایف پیش‌بینی شده برای منتخبان برخوردار هستند.

فرماندار خرم‌آباد، موقعیت کشور را از نظر شاخصه‌های داخلی و خارجی ویژه خواند و افزود: باید تلاش کرد که انتخابات با حضور و مشارکت بالای مردم توام با سلامت و امنیت انجام شود.

طولابی با اشاره به مشارکت بالای افراد جهت کاندیداشدن برای شورای شهر، گفت: در این دوره شاهد افزایش مشارکت ۱۰ درصدی نسبت به دور پنجم و ۳۵ درصدی نسبت به دور چهارم شورا‌های شهر بوده‌ایم.

وی با اشاره به تائید صلاحیت ۲۵۰ کاندیدا برای انتخابات شهرستان خرم‌آباد، زاغه و سپیددشت تصریح کرد: از این تعداد داوطلب، ۲۰۰ نفر برای حوزه شهر خرم‌آباد هستند.

فرماندار خرم‌آباد اظهار کرد: بر اساس قانون فعالیت‌های تبلیغاتی داوطلبان از ساعت ۷ صبح ۲۰ خردادماه آغاز به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

طولابی از فراهم شدن بستر‌های لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و امن خبر داد و با بیان اینکه با تلاش مجریان و ناظران، همه فرایند‌های برگزاری بر اساس برنامه زمان‌بندی انجام شده و مراحل بعدی نیز ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: همواره تلاش می‌کنیم انتخاباتی سالم و به دور از هر گونه جانب‌داری برگزار شود.

خواندن  نتایج اولیه آزمون دستیاری فوق تخصصی پزشکی امروز منتشر می‌شود

وی افزود: بدون تردید بر اساس قانون حرکت خواهیم کرد چرا که وقتی مبنا قانون قرار گیرد مردم نیز به همه ارکان انتخابات اعتماد کرده و مشارکت حداکثری صورت می‌گیرد.

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به اینکه رویکرد اصلی مجریان انتخابات فراهم کردن بستر‌های لازم برای انتخاباتی سالم، امن و با مشارکت حداکثری است، خاطرنشان کرد:راه‌اندازی ستاد‌های تبلیغاتی در محور‌های اصلی شهر ممنوع است و بر اساس قانون هر داوطلب در هر منطقه شهرداری قادر به راه‌اندازی یک ستاد خواهد بود.

طولابی بر انجام تبلیغات سالم و رعایت موازین قانونی تاکید و تصریح کرد: در غیر این صورت با بروز تخلف از سوی داوطلبان، عمل انجام شده جرم انتخاباتی محسوب شده و متخلفین از طریق دستگاه‌های ذی‌ربط تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

فرماندار مرکز لرستان با اعلام برگزاری تمام الکترونیک انتخابات شورای اسلامی شهر خرم آباد، افزود: سرعت و دقت این سیستم بسیار بالاست و در دستگاه‌های احراز هویت تغییراتی ایجاد شده تا از رای‌های تکراری جلوگیری کند، تعیین سن رای دهنده، مشخص شدن فوتی‌ها و احراز هویت فرد رای دهنده از دیگر مزایای نرم‌افزار به‌روز شده است.

طولابی خاطرنشان کرد: ۱۸۳ مرکز اخذ شعب رای برای انتخابات شورای شهر پیش‌بینی شده و همه نقاط شهر برای این مهم پوشش داده شده‌اند.Source link