امیرعبداللهیان حمله به فرودگاه دمشق را محکوم کرد


امیرعبداللهیان حمله به فرودگاه دمشق را محکوم کرد

وزیر امور خارجه در پی اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و حمله به فرودگاه دمشق، طی گفت‌وگو با همتای سوری خود، تجاوز رژیم اسرائیل به جمهوری عربی سوریه را به شدت محکوم کرد.


به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در پی اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و حمله به فرودگاه دمشق، طی گفت‌وگو با همتای سوری خود، تجاوز رژیم اسرائیل به جمهوری عربی سوریه را به شدت محکوم کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دولت و ملت سوریه بوده و همچنان خواهد ماند.

وی ادامه داد: استمرار حملات رژیم متجاوز اسرائیل به تاسیسات زیربنائی سوریه از جمله فرودگاه‌ها، بنادر و سایر مراکز مهم و حیاتی آن کشور، نه تنها نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه است، بلکه برخلاف تمامی قوانین بین‌المللی، هنجارها و اصول انسانی است.

وزیر امور خارجه سکوت غیرقابل قبول کشورها و جامعه جهانی، محافل و مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی را تاسف‌برانگیز و آن را مایه شرم دانست.

فیصل المقداد، وزیر امور خارجه سوریه در این گفت‌وگوی تلفنی، ضمن تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران، بر ادامه مقاومت ملت سوریه در برابر اشغالگری و تجاوزات رژیم صهیونیستی تاکید کرد و اظهار داشت: اینگونه اقدامات و تجاوزات سراسیمه رژیم اسرائیل در منطقه، نشاندهنده ترس و ضعف رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

وی افزود: صهیونیست‌ها به دنبال برهم زدن آرامش و ثبات در منطقه هستند تا وضعیت ناپایدار و شکننده خود را مخفی کنند.

به گفته وزیر امور خارجه سوریه، حملات اسرائیل با هدف تقویت باقیمانده گروه‌های تروریستی ازجمله داعش و جبهه النصره در  سوریه صورت می‌گیرد و البته راه به جایی نخواهد برد.

مقداد اضافه کرد: این گونه تجاوزات، عزم ملت و دولت سوریه در مقابله با اشغالگری و تروریسم را بیش از پیش تقویت خواهد کرد.

خواندن  سرمربی سابق آلمان در ترکیه


انتهای پیام/Source link