1507091 386

امکان سفر زائران به عراق از مرز زمینی


1507091 386

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، احمد وحیدی وزیر کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه قرارگاه مقابله با کرونا گفت: در این جلسه قرارگاه گزارشی از آنچه که در دو هفته تعطیلات نوروز گذشت و اقدامات دستگاه‌ها ارائه شد.

وی ادامه داد: حجم فراوانی در سفرها داشتیم و ۵۳ درصد رشد سفر را شاهد بودیم. همچنین ۲۳ درصد کاهش تلفات را در این ایام داشتیم.

او ادامه داد: گزارش درباره نظارت حوزه اصناف حمل و نقل و سایر بخش ها ارائه شد در برخی موارد رعایت شیوه نامه ها به خوبی رعایت شد و برخی رعایت نشد براساس گزارش وزارت بهداشت سیر نزولی بیماری را شاهد بودیم البته نباید بیماری را عادی انگاری کنیم سفرها تمام شده اما بیماری همچنان وجود دارد.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها گفت: کار ارزشمند وزارت آموزش و پرورش و علوم در بازگشایی باید با رعایت شیوه نامه ها ادامه پیدا کند.

وزیر کشور همچنین ادامه داد: در این جلسه بحث سویه جدید کرونا که در برخی کشورهای اروپایی به ویژه انگلستان وجود دارد بررسی شد البته در حال حاضر محدودیتی در خصوص این کشورها نداریم اما باید حساسیت ویژه ای در فرودگاه‌های بین المللی و مرزها داشته باشیم.

وی همچنین درباره تغییر شیوه نامه و روش های بیماریابی گفت: در این جلسه مقرر شد اگر لازم است نسبت به بیماریابی شدیدتر اقدام کنیم و وزارت بهداشت بررسی کرده و اقدامات لازم را انجام دهد.

وحیدی درباره مرزهای زمینی با عراق گفت: در مرزهای زمینی افرادی که ویزا دارند می توانند از مرز زمینی تردد کنند البته دولت عراق قول داده بود که لغو ویزا صورت بگیرد اما انجام نشد در حال حاضر با در اختیار داشتن ویزا زائران می توانند از مرز زمینی عبور کنند.

خواندن  انهدام باند فروش اسلحه‌ در اینترنت

وی درباره واکسن های مورد قبول عراق گفت: نیاز به مذاکره وزارت خارجه با طرف عراقی است تا واکسن‌های ایرانی نیز در لیست واکسن‌های مورد تایید عراق نیز قرار بگیرد.Source link