1414034 266

امواج سواحل سرخ‌رود نوجوان ۱۴ ساله را با خود برد


1414034 266

به گزارش «تابناک»، سعید خادمی عصر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : عصر امروز اعضای یک خانواده ساروی در منطقه درویش آباد سرخ‌رود وارد آب شدند که به دلیل طوفانی بودن امواج غرق شدند.

وی گفت: یکی از اعضای این خانواده پسر نوجوان ۱۴ ساله ای بود که در میان امواج گم شد و در حال حاضر جست و جو برای یافتن پیکر این غریق ادامه دارد.

رئیس هیات نجات غریق محمودآباد گفت: طول موج امواج به حدی امروز زیاد بود که به ۳ متر نیز در برخی نقاط رسیده و حتی قایق نجات ما نیز به دلیل سهمگین امواج درهنگام نجات این افراد واژگون شد.

خادمی از حضور پرجمعیت افراد در ساحل محمودآباد انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخلاف تذکرات برای ممنوعیت سفر سواحل شهرستان همچنان مملو از جمعیت بومی و غیر بومی است.

وی ادامه داد: از صبح تا عصر امروز ناجیان ما ۱۱ نفر را از مرگ حتمی نجات دادند و متاسفانه مردم به هیچ عنوان به تذکر ناجیان برای عدم شنا توجه نمی کنند.

خادمی با توجه به عدم اجرای طرح دریا و کاهش ۵۰ درصدی ناجیان در دریا از مسافران و شهروندان محمودآبادی خواست با توجه به افزایش شیوع کرونا در شهرستان و کاهش ناجیان غریق از حضور در سواحل و شنا در آبهای خزر خودداری کنند.

از ابتدای خرداد ماه امسال تاکنون ۶۳ نفر ر بر اثر غرق شدن در آب‌های ساحلی دریای خزر امسال جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال‌گذشته ۲ برابر افزایش دارد.

بیش ترین فوتی نیز متعلق به شهرستان محمودآباد بوده است که تا امروز ۱۷ نفر در سواحل این شهرستان غرق شدند. چهارشنبه گذشته نیز دو پسر عموی اهل بندر ترکمن در منطقه شنا ممنوع سرخرود جان باختند.

خواندن  بازنشستگان همچنان در انتظار پرداخت معوقه فروردینSource link