4835fc66 dd5a 457f 80d7 df533881aef8

امداد رسانی هلال احمر به ۷۳۴ نفر در آب گرفتگی و برف و کولاک اخیر/ آخرین وضعیت کوهنوردان گرفتار شده در منطقه دنا


امداد رسانی هلال احمر به ۷۳۴ نفر در آب گرفتگی و برف و کولاک اخیر/ آخرین وضعیت کوهنوردان گرفتار شده در منطقه دنا

رییس سازمان امداد و نجات آخرین وضعیت کوهنوردان گرفتار شده در منطقه دنا را اعلام کرد.


مهدی ولی پور، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: بر اساس تغییرات شرایط جوی، ۱۱ استان آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، فارس، قزوین، قم، کردستان، گیلان، مازندران و مرکزی دچار تغییرات شرایط جوی از جمله آب گرفتگی و برف و کولاک شدند.

وی ادامه داد: عوامل عملیاتی هلال احمر کشور در این استان ها به ۷۳۴ نفر امداد رسانی کردند و دو نفر را جهت دریافت درمان پزشکی به مراکز درمانی منتقل کردند.

رییس سازمان امداد و نجات همچنین خاطرنشان کرد: ۱۷۳ عملیات امداد و نجات در سطح کشور انجام که نجاتگران به یک هزار و ۲۱۶ نفر امداد رسانی کردند.

وی ادامه داد: در این عملیات ها ۱۲۲ نفر دچار مصدومیت شدند که ۹۵ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. عوامل عملیاتی هلال احمر ۱۸ نفر را نیز اسکان اضطراری دادند.

ولیپور خاطرنشان کرد: بر اثر بارش شدید باران، ۳۱ واحد مسکن دچار آب گرفتگی شده بود که توسط عوامل عملیاتی تخلیه آب انجام  و ۴۳ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند. ۲۳۰ نفر از نیروهای عملیاتی در قالب ۵۸ تیم با بهره برداری از ۵۴ خودرو عملیاتی به هموطنان خدمات خود را ارائه کردند.

وی ادامه داد: تا اطلاع ثانوی و بر اساس راهداری، جاده چالوس و قطعات اول و چهارم آزاد راه‌ تهران_ شمال مسدود است.

ولیپور خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین وضعیت جوی، بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، زنجان، قزوین، مازندران، همدان، آذربایجان غربی، بوشهر، تهران، فارس، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد و گیلان همچنان ادامه خواهد داشت.

خواندن  زنجان دوباره سردترین مرکز استان در کشور شد

رییس سازمان امداد و نجات همچنین با اشاره به آخرین وضعیت کوهنوردان گرفتار شده در منطقه دنا گفت: هفت کوهنورد در گردنه کل خرمن گردنه بیژن در ارتفاعات دنا گرفتار شرایط جوی شده و بازگشت آنها به  قسمت های پایین امکان پذیر نیست.

ولی پور تصریح کرد: مکان این کوهنوردان ایمن است و فردا صبح گروه های امدادی به منطقه اعزام می شوند.


انتهای پیام/Source link