1508351 825

اماکن مذهبی، یکی از مراکز مورد توجه تکفیری‌ها است


به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیداسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات پنجشنبه در نشست شورای تامین استان فارس گفت: یکی از مراکز مورد توجه تکفیری‌ها، اماکن مذهبی است و این نمونه اقدامات تروریستی اخیر که در صحن مطهر حضرت امام رضا (ع) انجام شد نشان از کینه و عنادی است که درگروه‌های تکفیری بروز و ظهور پیدا می‌کند.

وزیر اطلاعات افزود: ایجاد تضاد قومیتی و مذهبی بین شیعه و سنی و دیگر قومیت‌ها برای انحراف افکار عمومی از جنایات رژیم صهیونیستی است و در تلاشند تا معضلات امنیتی جدیدی با استفاده از فضای رسانه‌ای و فناورانه در ایران به وجود بیاورند که لازم است علما، فرهیختگان و آحاد مردم با هوشمندی و روشنگری این فتنه‌ها را از اساس خنثی کنند.

وی با بیان این که دشمن در هر صورت دشمنی خود را بروز و ظهور می‌دهد، گفت: رژیم صهیونیستی در تلاش است که نقش ژاندارم منطقه را با حمایت استکبار جهانی و همراهی برخی کشور‌های عربی ایفا کند که تلاش‌های این رژیم منحوس با اقدامات شهادت طلبانه و جهادی فلسطینی‌ها مواجه و خنثی شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خطیب با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: باید تلاش شود که شعار امسال محقق شود و این مهم، همدلی، هم افزایی، هماهنگی و همگرایی بین مسوولان و مردم را می‌طلبد و دولت مردمی سیزدهم تمام تلاش خود را معطوف به اجرایی کردن منویات معظم له دارد.

وزیر اطلاعات به نقش روحانیون و علمای فارس از جمله شهید آیت‌الله دستغیب در زمان طاغوت اشاره کرد و گفت: این عالم مبارز با فعالیت‌های ضد رژیم خود، مردم را آگاه و با خطبه‌ها و سخنرانی‌های آتشین خود زمینه آگاهی مردم را فراهم کرد.

خواندن  قرائتی ، خطاب به طلاب غیرایرانی : ممکن است، عده ای به شما جسارت کنند، ولی ...

وی همچنین با بیان ظرفیت‌های پزشکی، صنعتی، گردشگری، زیر بنایی، تولیدی و مذهبی فارس، افزود: اکنون فرصت مناسبی است که این ظرفیت‌ها بیشتر شناخته شود.

وزیر اطلاعات دیروز برای شرکت در مراسم معارفه مدیرکل اطلاعات فارس به شیراز سفر کرد و در بدو ورود با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین خطیب همچنین با آیت‌الله دژکام، نماینده، ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز و آیت‌الله کلانتری، تولیت آستان احمدی و محمدی (ع) دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت اطلاعات، وزیر اطلاعات با حضور در ستاد خبری اداره کل اطلاعات فارس به تعدادی از تماس‌های مردمی نیز پاسخ داد.

وی همچنین به همراه استاندار فارس با خانواده شهید محسن جعفری دیدار کرد و گفت: شهدا راه خود را پیدا کردند و جاودانه شدند و ما نیز باید راه این شهدا را ادامه دهیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین خطیب افزود: همه مدیون صبر و متانت خانواده شهدا هستیم و به برکت خون شهدا، خواری و ذلت دشمنان را می‌توان دید.Source link