IMG 20210705 WA0002

اقناع‌سازی کشاورزان جهت جلوگیری از کشت شلتوک/لزوم تامین آب کشاورزی برای کشت فصلی کشاورزان خوزستانی


اقناع‌سازی کشاورزان جهت جلوگیری از کشت شلتوک/لزوم تامین آب کشاورزی برای کشت فصلی کشاورزان خوزستانی

استاندار خوزستان گفت: کشت فصلی که قولش داده شده حتما بایست محقق شود و آب مورد نیاز آن تامین شود، چون در این شرایط سخت اگر بنا باشد کشت فصلی هم صورت نگیرد فشار مضاعفی بر کشاورزان وارد خواهد شد که به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

به گزارش ایلنا از خوزستان، نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان روز دوشنبه ۱۴ تیرماه با موضوع بررسی شرایط خشکسالی و توزیع آب در بخش‌های مختلف در حوضه رودخانه دز به ریاست قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در این نشست با اشاره به خشکسالی عمیق در سال جاری آبی و ممنوعیت کشت شلتوک، گفت: همه مسئولان ذی‌ربط باید با هماهنگی و اقناع‌سازی کشاورزان از کشت شلتوک جلوگیری نمایند.

وی افزود: در عین حال کشت فصلی که قولش داده شده حتما بایست محقق شود و آب مورد نیاز کشت فصلی تأمین شود، چون در این شرایط سخت اگر بنا باشد کشت فصلی هم صورت نگیرد فشار مضاعفی بر کشاورزان وارد خواهد شد که به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف آب باید به شیوه‌ای باشد که بخش‌های مختلف همچون صنایع نیشکر دچار ورشکستگی و یا بحران جدی نشود.

استاندار خوزستان اظهار داشت: در این شرایط که منابع آبی با محدودیت قابل ملاحظه‌ای مواجه است بایست با کار کارشناسی، همه‌جانبه‌نگر و تصمیمات عاقلانه و منطقی این دوره را مدیریت کنیم.

سلیمانی عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته بخشی از خسارات کشاورزان از سیل ۹۸ پرداخت شد در عین حال امسال با توجه به خشکسالی شدید امیدواریم کشاورزان عزیز با مصوبه منع کشت شلتوک همراهی و همکاری نمایند.

خواندن  برگزاری بزرگداشت نظامی گنجوی در دو قالب پیش همایش و همایش اصلیSource link