6180f5ff4c59b739a952eec1

افشای پیام‌های رد و بدل شده بین ماکرون و نخست‌وزیر استرالیا


افشای پیام‌های رد و بدل شده بین ماکرون و نخست‌وزیر استرالیا

رسانه‌های استرالیا پیام‌های رد و بدل شده بین نخست‌وزیر این کشور با رئیس‌جمهوری فرانسه را در تلاش برای پاسخ به اتهام درغگویی منتشر کردند.


به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، رسانه‌های استرالیایی پیام‌های رد و بدل شده بین «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه و «اسکات موریسون»،  نخست‌وزیر استرالیا را به عنوان بخشی از تلاش‌های کانبرا برای پاسخ به اتهامات پاریس مبنی بر دروغ‌پردازی در خصوص بحران زیردریایی‌ها منتشر کردند.

یک منبع آگاه از این پیام‌ها گفت: «زمانی که موریسون در ۱۴ سپتامبر، دو روز قبل از اعلام توافق با واشنگتن و لندن، با ماکرون درباره قرارداد زیردریایی تماس گرفت، ماکرون با پیامی پاسخ داد که آیا باید منتظر اخبار خوب یا غم‌انگیز درباره جاه‌طلبی‌های مشترکمان در زمینه زیردریایی‌ها داشته باشم؟»

پیامی که موریسون در پاسخ به ماکرون داده است، منتشر نشده است.

فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که استرالیا تا روزی که کانبرا توافق خود را با ایالات متحده و بریتانیا در مورد خرید زیردریایی‌های هسته‌ای به جای زیردریایی‌های معمولی فرانسوی اعلام کرد، پاریس را از لغو قرارداد زیردریایی فرانسه مطلع نکرد.

استرالیا در ماه سپتامبر پس از توافق با ایالات متحده و بریتانیا، قرارداد با گروه دریایی فرانسه را لغو کرد.

لغو این قرارداد باعث درگیری بزرگی بین فرانسه و استرالیا شد و ماکرون روز یکشنبه گفت که موریسون درباره نیات استرالیا به او دروغ گفته است. 

 

 


انتهای پیام/Source link

خواندن  سقوط تاریخی ارزش لیر ترکیه در کانون توجه کاربران ایرانی/ تراژدی تلخ آرمان و غزاله هنوز در فضای مجازی داغ است/ زهره کودایی؛ شیرزنی که اتهامی بی اساس نامش را ترند کرد/ جروم پاول کیست و چرا ترند شد؟