5671994

افشاگری رییس شورای شهر تبریز درباره «سرقت‌های میلیاردی در مترو»


حجت‌الاسلام رسول برگی امروز یکشنبه در شصت و ششمین جلسه علنی اظهار کرد: متاسفانه مدت‌هاست که در شرکت بهره‌برداری مترو انواع اقسام سرقت‌ها رخ می‌دهد اما شرکت و شخصی که باید در این رابطه پاسخگو باشد، جوابگو نیست و افتخار نمی‌دهند در جلسه حضور داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه سرقت‌های میلیاردی را میلیونی جا زده و به راحتی روی‌شان سرپوش می‌گذارند، ادامه داد: از آقای شهردار درخواست داریم سریعا به موضوع ورود کنند، ناگفته نماند که مترو برای ۵۰ سال لوازم یدکی داشت ولی الان گفته می‌شود فقط اندازه ۳۰ سال باقیمانده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، افزود: مستندات بسیاری در این راستا وجود دارد و اگر به مسائل شرکت بهره‌برداری وارد نشویم، بیت‌المال ضایع می‌شود و هدررفت‌هایی را در این راستا خواهیم شد.

او در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: میلیاردها هزینه شده و افراد برای طی دوره‌های آموزشی راهبری به چین اعزام شده‌اند، اما الان در دفتر مدیرعامل و یا بخش‌های غیرمرتبط دیگر کار می‌کنند یا سوای این موضوع فردی را برای طی دوره‌های آموزشی برق به اروپا فرستاده‌ایم، الان برنمی‌گردد، با چه تضمینی برای این افراد از بیت‌المال، هزینه‌های میلیاردی صرف می‌شود.

برگی ادامه داد: اگر قرار است این نیروها در خارج بمانند و یا در سایر بخش‌هایی چون حراست مشغول فعالیت شوند، طبیعتا شاهد یک سری اقدامات اسف‌بار خواهیم شد، این مسئله را بهتر است حلاجی کنیم تا با مشکل مواجه نشویم.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: سالن ازدواج آسان که در گذشته توسط شهرداری تبریز احداث شده طی مزایده‌ای با حضور تنها یک شرکت‌کننده با اجاره بهای ماهانه ۱۸ میلیون‌ تومان واگذار شده است.

خواندن  المالکی: اعتراضات باید مسالمت آمیز باشد

وی یادآور شد: برخی اخبار به گوشمان می‌رسد که این سالن با آن همه عظمت در اختیار کسانی قرار داده می‌شود که نمی‌دانیم در آن محل چه برنامه‌هایی را اجرا می‌کنند.

برگی، خطاب به شهردار تبریز تاکید کرد: لازم است در برگزاری مزایده‌های شهرداری تجدیدنظر صورت گیرد، چراکه نباید بیت‌المال هدر داده شود.

بیشتر بخوانید:

روزنامه شهرداری: پارکها را زنانه مردانه نکرده ایم؛برای زنان امکان فراهم کرده ایم که با بچه هایشان بازی کنند

تامین دپوی مترو و مشارکت ۵۰ درصدی دولت در احداث بزرگراه شمالی

47231Source link