5708343

افزایش نظارت تعزیرات بر خرده‌فروشی‌های قزوین

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا حسن‌پور، مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین اظهار کرد: بسیاری از مردم مایحتاج عمومی و روزانه خود را از خرده‌فروشی‌ها تهیه می‌کنند، بنابراین اجازه نمی‌دهیم به دلیل خلاء نظارت در این واحدها شاهد نقض حقوق مردم و تخلفاتی نظیر عدم درج قیمت، گران‌فروشی، عرضه خارج از شبکه و احتکار باشیم.

او افزود: در قالب ماموریت‌های جدید پس از اصلاح هدفمندی یارانه‌ها، حتی سوپرمارکت‌های کوچک در مناطق مختلف مورد بازرسی قرار می‌گیرند و در صورت مواجهه با هرگونه تخلف بدون اغماض و گذشت با آن برخورد می‌شود.

این مسئول گفت: بازرسی تعزیرات و دستگاه‌های نظارتی از جمله جهاد کشاورزی و سازمان صنعت، معدن و تجارت از اصناف و واحدهای تولیدی، انبارها و بنکداری‌ها و خرده‌فروشی‌ها محدود به زمان خاصی نیست و حتی در برخی موارد بازرسی‌های شبانه نیز داریم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین بیان کرد: با وجود تشدید بازرسی‌ها و نظارت‌ها به دلیل اینکه نیروهای بازرسی محدود هستند تقاضا داریم مردم هرگونه تخلفات صنفی یاد شده به ویژه عدم درج قیمت کالا، گران‌فروشی و احتکار را بلافاصله با شماره‌گیری با سامانه۱۳۵ اعلام کنند تا مراتب پیگیری و مورد رسیدگی قرار بگیرد.

او ادامه داد: تعزیرات یک مرجع رسیدگی کننده است اما در راستای پیشگیری از تخلف و به منظور کمک به دستگاه‌های نظارتی در حوزه نظارت بر بازار نیز مشارکت دارد و در همین رابطه با سایر دستگاه‌های مسئول در این زمینه اقدام به برگزاری گشت‌های سیار از اصناف؛ انبارها و واحدهای تولیدی می‌کند.

این مسئول هشدار داد: اصناف متخلف بدانند که قانون تعزیرات به موجب اختیارات ارایه شده از سوی سران قوا تغییر کرده و جرایم تعزیراتی پنج برابر افزایش یافته و امکان نصب پلاکارد تخلف و پلمب واحد متخلف حتی پیش از صدور حکم نیز وجود دارد.

خواندن  رقابت های آفرود فردا در تاکستان برگزار می شود

46

[ad_2]

Source link