1538783 221

افزایش قیمت گاز و روی آوردن اروپایی‌ها به زغال سنگ

[ad_1]

1538783 221

به گزارش «تابناک» به نقل از آناتولی، به دنبال کاهش جریان گاز وارداتی کشورهای اروپایی از روسیه، قیمت گاز طبیعی در هر مگاوات ساعت در اروپا روز دوشنبه ۵.۸۷ درصد افزایش یافت. بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال جایگزین‌های ممکن برای گاز طبیعی روسیه هستند.

قیمت گاز طبیعی به ازای هر مگاوات ساعت برای قراردادهای جولای در اروپا که در نقطه تجارت مجازی گاز طبیعی مستقر در هلند (TTF) معامله می شود، در ساعت ۰۳:۳۵ بعد از ظهر به ۱۲۴.۶۶ یورو (۱۳۱.۱۸ دلار) افزایش یافت.

شرکت گازپروم روسیه گزارش داد که عرضه گاز از طریق خط لوله نورد استریم ممکن است تا ۱۶ ژوئن به ۶۷ میلیون متر مکعب در روز کاهش یابد. پیشتر حد معمول انتقال گاز از این خط لوله، ۱۶۷ میلیون متر مکعب بود.

با کاهش صادرات گاز روسیه به کشورهای اروپایی، بسیاری از این کشورها ممکن است برای تامین انرژی و برق مورد نیاز خود به زغال سنگ روی آورند.

آلمان روز یکشنبه اعلام کرد که قصد دارد نیروگاه‌های زغال سنگ را در اولویت قرار داده و گاز طبیعی بیشتری برای آینده ذخیره کند. در همین حال، دولت اتریش طی قراردادی با شرکت ورباند (Verbund) درصدد راه اندازی نیروگاه‌های تولید الکتریسیته از زغال سنگ است.

[ad_2]

Source link

خواندن  ویدیو: بهترین گل‌های مهاجم خارجی مدنظر استقلال