1653813219 download

افزایش تنش‌های بین‌المللی به «جنگ هسته‌ای» منجر می‌شود


افزایش تنش‌های بین‌المللی به «جنگ هسته‌ای» منجر می‌شود

یک سرهنگ بازنشسته چین، با انتشار مقاله‌ای در خصوص احتمال بروز «جنگ هسته‌ای» در صورت افزایش تنش‌های جاری بین‌المللی هشدار داد.


به گزارش ایلنا به نقل از ریا نووستی، «زو بو»، سرهنگ بازنشسته ارتش چین، با انتشار مقاله‌ای در روزنامه «ساوت چاینا مورنینگ پست» هشدار داد‌ که تشدید تنش‌های بین‌المللی کنونی می‌تواند به درگیری نظامی با استفاده از «سلاح هسته‌ای» منجر شود. 

به نوشته این سرهنگ بازنشسته، «درگیری‌ها در اوکراین به این دلیل روی داد که ناتو هشدارهای روسیه را نادیده گرفت و به گسترش نیروهای خود به سمت شرق ادامه داد.» 

این افسر ارشد ارتش چین به این نکته اشاره کرد که افزایش تنش‌های جاری بین‌المللی می‌تواند به درگیری نظامی با استفاده از سلاح هسته‌ای منجر شود.

زو بر این باور است که ناتو باید متعهد شود که تحت هر شرایطی از دست زدن به اولین حمله هسته‌ای به روسیه خودداری کند و گسترش نیروهای خود به سمت شرق را متوقف کند، به شرط اینکه روسیه حق استفاده از حمله پیشگیرانه هسته‌ای را کنار بگذارد و گفت‌وگوها در خصوص مکانیسم‌های امنیتی اروپا را آغاز کنند.

وی افزود که دوطرف همچنین باید قراردادی را منعقد کنند که بر اساس آن استفاده از تسلیحات متعارف و هسته‌ای در منطقه محدود شود.  

 


انتهای پیام/



Source link

خواندن  ویدیو: مهم‌ترین گل های بازی‌های هفته 33 بوندسلیگا