5630258

افتتاح شانزدهمین شعبه شرکت کیمیا اسپیدی نفت سپاهان در استان یزد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمدصادق قلی زاده، مدیرعامل شرکت کیمیا اسپیدی گفت: طی سالهای اخیر گاها مشکلاتی مانند گرانفروشی، وجود کالای تقلبی و عرضه قطره چکانی محصول در بازار روغن موتور کشور رخ داده است که باعث بروز آسیب های زیادی برای مردم عزیز و اقتصاد کشور شده است. 

وی ادامه داد: درخصوص قیمت همانطور که می دانید روغن موتور کالای حمایتی است، یعنی قیمت آن توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان تعیین می شود بنابراین هیچ کدام از شرکت های روانکار قادر نیستند قیمت محصولات خود را مستقلا تغییر دهند و نوسان قیمت موجود در بازار ارتباطی با فرایند قیمت گذاری توسط شرکت ها ندارد.

قلی زاده تصریح کرد: در خصوص دو مشکل وجود روغن موتور های تقلبی و میزان عرضه که مربوط به کمیت و کیفیت تولید است باید گفت که با توجه به حمایت ها و اقدامات مناسبی که طی سالیان اخیر اتفاق افتاده کشور ما در تولید روغن موتور پیشتاز و سرآمد بوده و میزان تولید در کشور قابل قبول است و چهار شرکت بزرگ روانکار کشور محصولات بسیار مرغوب و باکیفیتی را تولید و عرضه می کنند.

مدیرعامل شرکت کیمیا اسپیدی قشم افزود: اما عامل اساسی که می تواند حتی با وجود قیمت گذاری اصولی و تولید مناسب منجر عدم ثبات و یا التهاب در بازار روغن موتور شود عدم توزیع مناسب و عادلانه محصولات است.

قلی زاده عنوان کرد: در خصوص توزیع مناسب و عادلانه که اتفاقا عامل بسیار تاثیرگذار و گلوگاه می باشد و مزیت رقابتی است، شرکت نفت سپاهان این عارضه را به درستی شناسایی کرده و اقدام به ایجاد سازمان فروش و توزیع مویگری کرده که مهمترین هدف آن توزیع گسترده محصولات است و ایده اصلی آن این است که محصول همه جا در دسترس باشد. از این طریق تلاش می شود تا جایی که امکان دارد واسطه ها حذف و امکان سوء استفاده هایی همچون افزایش قیمت غیرقانونی، کم فروشی، فروش محصولات تقلبی و غیر مجاز را از بین ببرد.

خواندن  طرح سوال از وزیر نفت در مجلس کلید خورد

وی تاکید کرد: شرکت کیمیا اسپیدی قشم، بعنوان اولین و بزرگترین شرکت فروش و توزیع مویرگی روغن موتور در کشور است که پایان مهر ماه در ۱۲ استان شعبه داشته و طی ماه جاری شعبه های اردبیل، همدان و سمنان آغاز بکار کرد و این هفته نیز شعبه های یزد و مرکزی افتتاح می گردد، و نهایتا در سه ماهه پایان سال ۴ شعبه دیگر آغاز به کار می کنند و شرکت نفت سپاهان و کیمیا اسپیدی سال ۱۴۰۰ را با حضور در ۲۱ استان به پایان خواهند رساند.

افتتاح شانزدهمین شعبه شرکت کیمیا اسپیدی نفت سپاهان در استان یزد

48Source link