1507469 542

اعلام وضعیت زرد هواشناسی البرز


1507469 542

به گزارش «تابناک»، «آرش بهارونداحمدی » روز چهارشنبه به ایرنا گفت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از گذر امواج ناپایدار محلی با ماهیت تندری از منطقه البرز مرکزی است که از امروز چهارشنبه تا یکشنبه عصر به تناوب در پاره ای نقاط استان وزش باد شدید و گرد و خاک و نیز در بعضی ساعات همراه با رعد و برق و تگرگ و رگبار خفیف و پراکنده (اوج فعالیت سامانه پنجشنبه و شنبه) پیش بینی می شود.

وی گفت: احتمال برخورد صاعقه، شکستگی درختان، آسیب به سقف خانه ها و سازه های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر، سقوط اجسام از ارتفاع، خیزش گرد وخاک و کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا، اختلال تردد در معابر عمومی از مخاطرات این سامانه جوی است.

بهاروند احمدی افزود: محکم کردن سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره، تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید ضروری است.

این مسوول اظهار داشت: با توجه به رخداد رعد و برق مردم از توقف در مجاورت درختان تک و بلند، تپه ها، تیرک ها، دکل های فلزی فشار قوی برق ، فنس ها، لوله های فلزی آب، مناطق و فضاهای باز و رودخانه ها برای جلوگیری از برق گرفتگی خودداری کنند.Source link

خواندن  قیمت‌های عجیب اجاق گاز را ببینید/ فروش اجاق گاز ۲۵ میلیون تومانی در بازار