1429034 865

اعزام ۶۰ نیروی اورژانس به منطقه زلزله‌زده کوهرنگ


1429034 865

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، مجید شیرانی ۱۲ مهرماه در ستاد مدیریت بحران در بخش بازفت شهرستان کوهرنگ اظهار کرد: از ابتدای صبح و به محض اعلام وقوع زلزله، به دلیل شناخت و صعب‌العبور بودن منطقه، در دانشگاه علوم پزشکی احساس نگرانی صورت گرفت که خوشبختانه عواقب ناخوشایندی برای مردم حادث نشد.

وی با اشاره به آماده‌باش همه آمبولانس‌ها، گفت: ۶۰ نفر از نیرو‌های اورژانس خارج از شیفت فراخوان شدند، همچنین همه بیمارستان‌های استان فراخوان و به بیمارستان چلگرد تیم تخصصی درمانی اعزام شد و تا بعدازظهر امروز حضور داشتند، اما تیم‌های بهداشتی به دلیل ایجاد برخی امور بعد از حادثه، در سراسر منطقه، گسیل شدند و در حال فعالیت هستند.

شیرانی بیان کرد: ۱۲ مصدوم با تشکیل پرونده، به مراکز درمانی ارجاع داده شدند که از این تعداد، هفت نفر به صورت سرپایی و پنج نفر بستری شدند که از بستری شدگان، سه نفر مرخص و دو نفر از آن‌ها با توجه به نداشتن شرایط مناسب، در بیمارستان‌های اردل و کاشانی شهرکرد بستری شدند.

نیرو‌های امداد و نجات در منطقه حضور دارند

در ادامه، کیانی- مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری با اشاره به آماده‌باش عوامل امداد و نجات در تمام شهرستان‌ها از لحظات ابتدایی زلزله، اظهار کرد: سه پایگاه امداد و نجات نزدیک به محل حادثه از جمله پایگاه‌های صمصامی، بازفت و دشتک به منطقه اعزام شدند، با توجه به پراکندگی و صعب‌العبور بودن منطقه۲۱ تیم امدادی شامل ۱۲ دستگاه آمبولانس، هفت دستگاه خودروی کمک‌دار، یک فروند بالگرد و یک دستگاه کامیونت در محل حادثه مستقر شدند، همچنین ۱۲۰ نفر نیروی امدادگر کادر و داوطلب در این عملیات شرکت داشتند.

خواندن  دلایل تبادل سفرای عربستان و قطر پس از اختلاف چهار ساله/ چشم‌انداز حل اختلاف قطر با مصر، بحرین و امارات

وی در ادامه با اشاره به وجود ۵۰۰۰ عشایر کوچرو یا مستقر در منطقه، تصریح کرد: متاسفانه یک نفر از عشایر به دلیل قرار گرفتن در نزدیک کوه و ریزش آن، دچار حادثه و سریعا با بالگرد به بیمارستان کاشانی شهرکرد منتقل شد.

به گفته وی، نیرو‌های امداد و نجات در منطقه حضور دارند.Source link