5607571

اظهارات متوهمانه بنت درباره برجام


نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در گفت‌وگویی با اکونومیست مدعی شد: ما در حال اجرای دکترین اختاپوس هستیم. ما دیگر با شاخک‌ها یعنی گروه‌های نیابتی ایران بازی نمی‌کنیم. ما رفتن به سوی سر معادلات جدیدی را رقم زده‌ایم.

اکونومیست با اشاره به برخی فعالیت‌های خرابکارانه رژیم صهیونیستی در داخل ایران نوشت که تمامی اعضای امنیتی تل‌آویو با رویکرد جدید این رژیم در قبال ایران موافق نیستند. برخی از پیشکسوتان اطلاعاتی این رژیم گفته‌اند این کار بیشتر از آنچه که ارزش داشته باشد، دردسر دارد.

این نشریه نوشت که بنت درحالی که در تلاش بود تا مسئولیت هیچ عملیاتی خاصی در ایران را قبول نکند، از تاکتیک‌های جدید علیه ایران حمایت کرد.

اکونومیست نوشت که بنت امیدوار است این اقدامات باعث شود تا ایران نسخه سفت و سخت‌تری از توافق با قدرت‌های جهانی را قبول کند. بنت مدعی است که اقتصاد ایران آنقدر نیازمند رهایی از تحریم‌هاست که ایالات متحده درصورتی که کمی سرسخت‌تر خود را جلوه دهد ممکن است به توافقی برسد که در آن توسعه برنامه هسته‌ای ایران به طور نامحدود و بدون بندهای “غروب آفتاب” متوقف شود.

به گفته بنت این رژیم می‌خواهد مبلغ بیشتری برای برنامه تسلیحاتی‌اش نسبت به ایران هزینه کند و قصد دارد تا فناوری‌هایش را نیز بیشتر از ایران توسعه دهد.

311311Source link

خواندن  ببینید | کارشناسان قطری و عمانی خطاب به سران عرب: اسرائیل نمی‌تواند در مقابل ایران از شما حفاظت کند!