1633177819 unnamed file

اسرائیل در حال حاضر برنامه نظامی موثری در برابر تأسیسات هسته‌ای ایران ندارد


اسرائیل در حال حاضر برنامه نظامی موثری در برابر تأسیسات هسته‌ای ایران ندارد

جروزالم پست در تحلیلی به تنش میان ایران و اسرائیل پرداخت و به تلاش‌های این رژیم برای جذب متحد علیه تهران اشاره کرد.


به گزارش ایلنا روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، در مطلبی مغرضانه مدعی شد: پیشروی ایران به سوی سلاح هسته‌ای با سرعت بی سابقه‌ای ادامه دارد و در چند سال آینده ممکن است جنگنده‌های F-۳۵ و F-۱۶ اسرائیل به پرواز درآیند و اقدام به تخریب تاسیسات هسته‌ای ایران کنند.

در این گزراش سراسر خیالپردازانه آمده است: ایران همچنان تهدیدی است که ۲۰ سال پیش بوده است و در حالی که با غرب بازی می‌کند، در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای است.

این رسانه صهیونیستی بدون اشاره به زرادخانه‌های رژیم کودک‌کش اسرائیل مدعی شد: استراتژی ایران  ثابت مانده است؛ برنامه خود را پیش ببرید در حالی که سعی می‌کنید کمترین هزینه را برای آن کنید.  چیزی شبیه به رقص پا  – یک قدم به جلو و دیگری عقب.

در این گزارش نویسنده به یاوه‌سرایی خود ادامه داده و نوشته است: در اینجا یک خبر بد دیگر وجود دارد؛ اسرائیل در حال حاضر برنامه نظامی موثری در برابر تأسیسات هسته‌ای ایران ندارد. خبر خوب این است که انتظار می‌رود در آینده نزدیک همه چیز تغییر کند. اینجاست که شرایط پیچیده می‌شود. نفتالی بنت پس از نخست وزیری وقتی گفت که بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر سابق اسرائیل، آنقدر بر صحبت علیه ایران متمرکز شده بود، اشتباه نمی‌کرد؛ چراکه از اقدام برای متوقف کردن ایران غافل شد.

جروزالم‌پست با اشاره به اینکه واقعیت این است که استراتژی نتانیاهو شکست خورد، تاکید کرد که سازمان دفاعی اسرائیل تقریباً موافق است که  توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ، برجام ، یک پیمان بد بود، دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ از آن خارج شد ، اما ترامپ به نتیجه دلخواه نرسید. ایران اکنون به غنی‌سازی اورانیوم بسیار بالاتر از حدودی که در توافق ذکر شده است می‌پردازد و اکنون  ایران می‌تواند تصمیم بگیرد که از آن برای ایجاد مواد شکافت‌پذیر کافی برای ساخت سلاح هسته‌ای استفاده کند.

خواندن  تداوم آلودگی هوای پایتخت طی امروز

به گزارش ایلنا، این اولین بار نیست که رژیم صهیونیستی بدون اشاره به جنایت‌های خود و متحدانش در منطقه تلاش می‌کند تا کشورهای همسایه کشورمان را علیه ایران تحریک کند و منطقه را به سوی درگیری سوق دهد، راهبردی که تاکنون هر بار با شکست مواجه شده است.

 


انتهای پیام/Source link