اسرائیل تصمیمی برای توقف شهرک‌سازی در کرانه باختری ندارد


اسرائیل تصمیمی برای توقف شهرک‌سازی در کرانه باختری ندارد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به‌رغم مخالفت‌های جامعه جهانی با شهرک‌سازی این رژیم در اراضی اشغالی، بار دیگر تاکید کرد که این رژیم به ساخت و ساز در کرانه باختری ادامه می‌دهد.


به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به‌رغم مخالفت‌های جامعه جهانی با شهرک‌سازی این رژیم در اراضی اشغالی، بار دیگر تاکید کرد که این رژیم به ساخت و ساز در کرانه باختری ادامه می‌دهد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی به نقل از نفتالی بنت در جریان همایشی در یک مرکز نظامی در کرانه باختری عنوان کرد: «ما به شهرک‌سازی در یهودا و سامره (کرانه باختری) ادامه می‌دهیم و هیچ خبری از توقف شهرک‌سازی نیست».

بنت در بخش دیگری از سخنانش مدعی شد که سرویس‌های امنیتی اسرائیلی بیش از ۱۵ عملیات ضد اسرائیلی را در کرانه باختری و دیگر اراضی اشغالی خنثی کرده‌اند.

وی از بازداشت ۲۰۷ نفر در همین راستا طی روزهای گذشته خبر داد.

این در حالی است که نهادهای بین‌المللی از جمله شورای امنیت تاکنون بارها شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را غیرقانونی خوانده و خوستار توقف آن شده‌اند.

شورای امنیت اواخر سال ۲۰۱۶ با صدور قطعنامه ۲۳۳۴ هرگونه ساخت و ساز رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین را غیرقانونی دانسته و بر ضرورت تخلیه فوری تمامی شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری تاکید کرد.


انتهای پیام/Source link

خواندن  بنت به اوکراین سفر می‌کند