1653803917 رحیمی

از وقوع جرایم زنجیره‌ای و سریالی جلوگیری کردیم


از وقوع جرایم زنجیره‌ای و سریالی جلوگیری کردیم

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه از وقوع جرایم زنجیره ای و سریالی به طور جد جلوگیری کردیم، گفت: معتقدم بین مسئولیت‌های اجرایی و اختیارات پلیس تناسبی وجود ندارد.


به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران بزرگ در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ که صبح امروز با حضور سردار محمد قنبری رئیس پلیس آگاهی فراجا برگزار شد، گفت: توفیق خدمت به مردم و تامین امنیت و آسایش مردم در اختیار هر کسی قرار داده نمی شود و مهم این است که ما از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کنیم شهادت می دهیم همکاران من در مجموعه پلیس آگاهی با تمام توان با برهم زنندگان امنیت و طاغیان و یاغیان شبانه روز مبارزه می کنند.

وی ادامه داد: یک فرد نادان وحشی ۶ نفر را در شهر دیگری به گلوله می بندد اما همکاران من با مجاهدت کمتر از ۲۴ ساعت در حالی که این فرد قصد داشت به افراد دیگری صدمه بزند او را دستگیر می کنند و ۵ نفر از همکارانم در این جریان مجروح می شوند. 

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: امروز هماهنگی و همکاری بسیار خوبی بین فراجا به ویژه پلیس پایتخت با مراجع قضایی وجود دارد و اگر امروز امنیت در پایتخت و کشور داریم به واسطه همین همدلی و همکاری است.

سردار رحیمی تصریح کرد: ما ساختار جرم و مجرمان را در پایتخت با تلاش شبانه روزی همکارانم برهم‌ زدیم.‌ چیزی به عنوان جرایم سازمان یافته نداریم برخی از جرائم زنجیره ای محصول بی برنامگی است. از وقوع جرایم زنجیره ای و سریالی به طور جد جلوگیری کردیم. برنامه ریزی های جدیدی برای مقابله با سرقت خودرو و موتور داریم و این هم از تلاش همکاران ما در پلیس آگاهی است.

خواندن  اکبر کمیجانی؛ با حکم روحانی رئیس بانک مرکزی شد

وی با بیان اینکه پلیس آگاهی همواره روند رو به رشد داشته، گفت: ما امروز بساط و سازمان مالخران را برهم زدیم و هیچ جا اجازه نخواهیم داد وسیله و مال بدون شناسنامه خرید و فروش شود. مرکز خرید و فروش عمده اموال مسروقه زیر ذره بین پلیس آگاهی و پیشگیری است و باید خرید و فروش با سند و مدرک انجام شود و این از طرح های جدیدی است که در پلیس آگاهی اجرا می شود. امروز امکان ندارد پرونده جرایم جنایی و خشن بدون کشف، مختومه شود.

وی ادامه داد: ساختار و سازمان کشف جرم با حجم جرمی که اتفاق می افتد تطابق ندارد و این ساختار کشف جرم به ویژه در پلیس آگاهی و پیشگیری باید تقویت شود ما امروز برای کشف جرم نیاز به تجهیزات به روز و نوین داریم و باید این بخش تقویت شود ما امروز نیازمند دست افزارهای نوین در حوزه کشف جرم هستیم.

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی امروز مسئولیت فراوانی دارد و مردم به این باور رسیده اند که توانمندی پلیس بالاست و این برای مردم توقع از پلیس را ایجاد می کند و از همین رو معتقدم بین مسئولیت های اجرایی و اختیارات پلیس تناسبی وجود ندارد.

وی ادامه داد: مجموعه نیروی انتظامی مجموعه مقدسی است که با سختی با مجرمان مبارزه می کند بنابراین سلامت مجموعه برای ما اهمیت دارد و افراد سالم می توانند در این مجموعه با مجرمان مبارزه کند.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره سرهنگ ولیپور رئیس جدید پلیس آگاهی گفت: در این دو سال که سرهنگ ولیپور در پلیس امنیت اقتصادی بودند با کشف پرونده های میلیاردی در حوزه قاچاق و احتکار کالا درخشیدند.

خواندن  دستگیری ۷۳۳ سارق و مالخر در تهران

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به صحبت گزارشگر حقوق بشر درباره تحریم دارو توسط آمریکا گفت: یک فوتبال را که قرار بود ۹۰ دقیقه با یک تیم دسته دو بازی کنند نگذاشتند و بعد می گویند فوتبال سیاسی نیست.


انتهای پیام/Source link