5708353

اختصاص ۱۱هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه استان قزوین

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین با حضور در مسجد جامع شهر شال در بین مردم، اظهار کرد: کنترل و مدیریت بیماری کرونا یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در چند ماه اخیر در کشور از سوی دولت سیزدهم دنبال شده و در شرایطی که بسیاری از کشورهای دنیا همچنان‌ کرونا را یک چالش جدی در کشور خود می‌دانند، سختی کرونا در ایران حس نمی‌شود.

او افزود: مدیریت کرونا یک نشان از اثرگذاری اراده مدیریتی و همراهی مردم برای حل یک مشکل اساسی در کشور است و اگر همین رویکرد در سایر حوزه‌هایی که با مشکل روبه‌رو هستیم عملیاتی شود، نتیجه‌ای شیبه به مدیریت کرونا را می‌بینیم.

اعلایی گفت: در حوزه اقتصادی در ابتدای استقرار دولت با یک وضعیت کروناگونه مواجه بودیم و دولت در شرایطی مستقر شد که حجم بالای استقراض از بانک مرکزی، سررسید اوراق و بدهی‌های دولت قبل در کشور ساری و جاری بود.

این مقام مسئول در استان اظهار کرد: به لطف خدا، با تدابیر دولت و اقتدار دیپلماسی، دولت توانست رکورد فروش چندین ساله نفت را بشکند که با این فروش، بدون استقراض از بانک مرکزی بدهی‌های دولت سابق پرداخت شده است.

او ادامه داد: اصلاح نظام یارانه‌ای کشور یکی از تدابیری بود که به طور قطع برکات زیادی را در آینده به ویژه برای قشر محروم جامعه و تولید کنندگان داخلی دارد.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: البته هنوز نمود این اقدامات در جامعه مشاهده نشده است ولی در آینده وضعیت بهتر می‌شود و اگر این اقدامات در دولت اتفاق نمی‌افتاد در آینده با مشکلات بیشتری همراه می‌شدیم.

خواندن  افزایش تعداد کشته‌شدگان ریزش برج مسکونی فلوریدا

او گفت: در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا با توجه به خشکسالی و جنگ کشورهای تولیدکننده اقلام خوراکی با کمبود مواد غذایی روبه‌رو هستند و خیلی از کشورهای همسایه به دلیل ظرفیت‌های پایین اقتصادی در تأمین کالای اساسی با مشکل مواجه شده‌اند.

استاندار قزوین در پاسخ به مطالبات و دغدغه‌های مردم شهر شال بیان کرد: در سفر رئیس‌جمهور به استان حداقل ۱۱هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه استان تصویب شده است که براساس آن، شهر شال هم از برخورداری مواجه می‌شود و در حوزه راه، زیرساخت‌های ورزشی و فرصت‌های اشتغال‌زایی منابع قابل توجهی به این شهر اختصاص می‌یابد.

46

[ad_2]

Source link