4589051

احتمال همکاری واشنگتن با طالبان برای مقابله با داعش خراسان


احتمال همکاری واشنگتن با طالبان برای مقابله با داعش خراسان

رئیس ستاد مشترک نیروهای آمریکایی در کنفرانسی خبری گفت که آمریکا با طالبان برای مقابله با داعش خراسان همکاری می‌کند.


به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک نیروهای آمریکایی در کنفرانسی خبری گفت که آمریکا با طالبان برای مقابله با داعش خراسان همکاری می‌کند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه آیا در پنتاگون هماهنگی با طالبان برای مقابله با داعش مجاز است، گفت که این امر ممکن است.

میلی خاطر نشان کرد: «نمی‌دانیم که آینده طالبان چیست اما از تجربه شخصی می‌توانم بگویم که این گروه در گذشته بی‌رحم بوده است و اینکه آیا تغییر می‌کند را باید در گذر زمان مشاهده کرد. در خصوص ارتباط متقابل با آنها در جنگ برای آنکه خطر را برای نظامیان و کل ماموران کاهش دهیم، باید هر کاری که لازم باشد انجام دهیم نه آنچه که دلمان می‌خواهد».

پیش از این، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا گفته بود که این کشور با طالبان در بخش بسیار کوچکی از مسائل برای عملیات تخلیه همکاری می‌کند. وزیر دفاع ایالات متحده گفت که می‌خواهم بگویم که به کاری که نظامیان ما در حال حاضر انجام می‌دهند، بسیار افتخار می‌کنم اما پیش‌بینی این‌که آینده طالبان چیست، بسیار دشوار است.

وی تاکید کرد که در حال حاضر نمی‌توان پیش بینی کرد که اوضاع چطور پیش خواهد رفت و احتمال همکاری آمریکا با طالبان وجود دارد یا خیر اما تاکید می‌کنم که پنتاگون توجه خود را روی مقابله با تروریست‌های داعش متمرکز می کند.

 


انتهای پیام/Source link

خواندن  یک کاروان‌ نظامی آمریکا از عراق به سوریه رفت