1643548901 unnamed file

اجرای کامل سامانه فروش آرد در کشور از اواخر دی ماه


اجرای کامل سامانه فروش آرد در کشور از اواخر دی ماه

مدیرکل همانگی آرد و نان شرکت بازرگانی دولتی ایران از اجرای کامل سامانه یکپارچه مدیریت آرد کشور خبر داد و تاکید کرد: از اواخر دی ماه (بیست و پنجم دیماه) تمامی عملیات فروش آرد کشور به صورت سراسری از طریق سامانه یاد شده انجام خواهد شد.


به گزارش ایلنا، محمدحسین جلالی با بیان اینکه این سامانه قادر است مراحل فروش و توزیع و حمل آرد را رصد و از بروز تخلفات احتمالی جلوگیری کند، گفت: سامانه یکپارچه مدیریت آرد کشور پس از آسیب‌شناسی در حوزه فروش و توزیع، تلاش‌ها و پیگیری‌های یک سال و نیم در اول سال‌ِجاری آماده‌سازی شد و از هشتم مهر ماه به صورت پایلوت در چند استان اجرا شد.

وی ادامه داد: این سامانه با هدف نظارت بر توزیع و جلوگیری از خروج آن از شبکه در دو بخشِ نظارت حمل آرد از کارخانه تا نانوایی و سامانه فروش بدون نظارت بر حمل آرد به طور آزمایشی راه‌اندازی شد.

به گفته مدیرکل همانگی آرد و نان شرکت بازرگانی دولتی ایران، این سامانه ابتدا در آذربایجان غربی به صورت پایلوت راه‌اندازی شد و نتایج موثری از آن حاصل شد. سپس در کل آذربایجان و استان سمنان نیز پایلوت اجرا شد.

جلالی با بیان اینکه پس از اجرای پایلوت سامانه سیما در این دو استان، (سهیمه آرد) ۱۱ استان در سامانه بارگذاری شد، اظهار داشت: از ۲۵ دی‌ ماه سهمیه تمام استان‌ها بارگذاری شد تا از ۲۵ تا ۲۸ دی نانوایان بتوانند آرد مورد نظر خود را خریداری کنند.

وی افزود: با تلاش نیروهای متخصص این اداره‌کل تمامی اطلاعات از سامانه اولیه فروش آرد به سامانه جدید منتقل شد و با فعال شدن کامل سامانه (سیما) سامانه قدیمی غیرفعال شده است

خواندن  چند اصل مهم برای یک ازدواج موفق

مدیرکل همانگی آرد و نان شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: در هفته اول فروش آرد با سامانه سیما که از ۲۵ دی ماه تا اول بهمن ماه ثبت شده است حمل مقدار ۱۳۰ هزار تن از آرد نوع یک (۶۶۵ تومان) و ۶۹ هزار تن آرد نوع ۲ از (۹۰۰تومان) که در مجموع ۱۹۹ هزار تن است ثبت شده است که متوسط فروش روزانه ۲۸ هزار تن است.


انتهای پیام/Source link