1534812 714

آیا نماهنگ سلام فرمانده کپی نسخه عربی است؟


آیا نماهنگ سلام فرمانده کپی نسخه عربی است؟

به گزارش «تابناک»، به نقل از تازه‌نیوز، بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی با انتشار ویدئویی در صفحه توئیتر خود از کپی بودن ملودی «سلام فرمانده» خبر داد و نوشت: کاور است، از یک قطعه عراقی!

بهمن بابازاده درباره کپی بودن ملودی سلام فرمانده نوشت: خلاصه بگم که «سلام فرمانده» هم کپی، و در اصطلاح «کاور» از آب دراومد! ‏ما خبرنگارهای موسیقی وقتی یه اثر بدون ذکر خالق ملودی ازش کپی بشه، عبارت «سرقت هنری» رو استفاده می‌کنیم. ‏معادلش حتما میشه «حق الناس» ربطی هم به مفاهیم و محتوا نداره… (از یه قطعه عراقی کاور شده)

اما کاربران فضای مجازی این ادعای او را تکذیب کردند و می‌گویند کلیپی که سلام فرمانده با آن مقایسه شده، مربوط به موسیقی دیگری است و زیرنویس و صدا با تصویر هم‌خوانی ندارد؛ ترانه و سرود عربی هم بعد از سلام فرمانده منتشر شده و به‌عبارتی این سرود عراقی است که از “سلام فرمانده” کپی شده.

به گزارش تازه‌نیوز، ویدئوی زیر کلیپ اصلی آن اجرایی است که برای ساخت ویدئوی بالا، با موزیک‌ویدئوی “سلام فرمانده” میکس کرده‌اند.

در ادامه هم نسخه عربی کپی شده از سلام فرمانده را می‌بینید. این سرود در چند هفته گذشته و از روی اثر ایرانی، ساخته و پخش شده است.

 Source link

خواندن  بانوان ایرانی در کنار ملی پوشان در لبنان