1494643 136

آمریکا مسئول و برنده جنگ اوکراین است/ چه کسی بهای جنگ را خواهد پرداخت؟ مردم روسیه و اوکراین

[ad_1]

آمریکا مسئول بحران و جنگ اوکراین است

بین الملل تابناک: «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان، امروز (سه‌شنبه، اول مارس) به مناسبت سی‌امین سالگرد شهادت «سید عباس الموسوی» در افتتاحیه همایشی تحت عنوان «سید شهدای ما؛ اندیشه و سیره» در بیروت، سخنرانی کرد.

سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت گرامی داشت سی امین سالگرد شهادت سید عباس موسوی، سید شهدای مقاومت با عنوان «سید شهدای ما هم در اندیشه و هم در عمل» در بیروت گفت: سید عباس موسوی به حرکت جمعی سازمان یافته، منظم و حزبی معتقد بود.

وی خاطرنشان کرد: شهید عباس موسوی به پیروی از شهید محمد باقر صدر و امام خمینی، رهبران خود، به شدت از اتحاد مسلمانان فراتر از شیعه و سنی حمایت می کرد.

دبیرکال حزب الله لبنان گفت: شهید موسوی به فلسطین، نبرد با دشمن و ایجاد روابط قوی با ساکنان اردوگاه‌ها و رهبران گروه های مقامت فلسطینی باور داشت.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره جنگ اوکراین گفت: ما خواستار آن هستیم که نبرد روسیه و اوکراین را پیگیری کنیم و از آن چه آنجا می گذرد، درس و عبرت بگیریم.

سید حسن نصر الله یادآور شد: شهید عباس موسوی به فلسطین، نبرد با دشمن و ایجاد روابط قوی با ساکنان اردوگاه‌ها و رهبران گروه های مقامت فلسطینی باور داشت.

او سپس به اشاره به جایگاه ایران در دیدگاه سید عباس الموسوی گفت که ایران از نظر وی، یک کشور اصلی برای امت اسلامی به شمار می‌رفت و وی بر اهمیت جمهوری اسلامی ایران و نقش آن در منازعه با اسرائیل تاکید داشت و باور داشت که ایران در کنار امت اسلامی و حامی منافع آن است.

خواندن  آصفی: مشکلات استقلال آنقدر که می‌گویند بزرگ نیست/ هیچکس نمی‌تواند بگوید از من استقلالی‌‌تر است!

دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد که سید عباس الموسوی در خصوص آمریکا، موضعی مانند امام خمینی داشت و آن را شیطان بزرگ، عامل تمام مشکلات امت اسلامی و دشمنی حقیقی می‌دانست که می‌بایست با آن مقابله و از اعتماد و مراجعه به آن پرهیز کرد.

وی افزود که در دنیای امروز نیز به بصیرت سید عباس در قبال تحولاتی که روی می‌دهد، نیاز است.

جنگ اوکراین

وی در بخش پایانی سخنرانی‌اش در این همایش به درگیری کنونی میان روسیه و اوکراین و احتمال آغاز جنگ جهانی سوم، اشاره کرد و گفت: پیامدهای بحران روسیه – اوکراین برای جهان خطرناک است و هر احتمالی وجود دارد. ما خواستار پیگیری نبرد جاری میان این دو طرف و عبرت گرفتن از آن‌چه در آن‌جا می گذرد، هستیم.

سید حسن نصرالله توضیح داد که با آغاز حمله روسیه به اوکراین، برخی آن را تایید، برخی آن را محکوم و عده‌ای نیز اعلام بی‌طرفی کردند. آن‌چه که در این میان مهم است، پیگیری این رویداد جهانی و درس گرفتن از هر ساعت و هر روز آن است. با توجه به آن‌چه امروز بین روسیه و اوکراین اتفاق می‌افتد، بیم آن می‌رود که اوضاع فراتر از نبرد روسیه و اوکراین پیش برود، زیرا آن‌چه امروز اتفاق می‌افتد، درس‌ها و عبرت‌های زیادی دارد که باید بر آن‌ها در منطقه خود تکیه کنیم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه به دوگانگی در مواضع و استانداردهای جهانی در قبال تحولات مشابه در کشورهای مختلف اشاره کرد و گفت: در برخورد با کشورهای مختلف جهان استانداردهای دوگانه‌ای وجود دارد. ما این سوال را داریم که وقتی آمریکا به افغانستان و عراق حمله کرد و صدها هزار نفر را کشت، دنیا چگونه رفتار کرد و اکنون با ورود روسیه به اوکراین و آغاز یک نبرد و عملیات نظامی چگونه رفتار می‌کند؟».

خواندن  سالیوان ایران را تهدید کرد: تحریم‌های بیشتر در راه است

او افزود که آمریکا مسئول اتفاقاتی است که اکنون در اوکراین رخ می‌دهد، چرا که به این درگیری تحریک کرد و به آن دامن زد و کمکی برای دستیابی به راهکار دیپلماتیک نکرد وکاری برای متوقف کردن جنگ انجام نداد، بلکه بیشتر برای آغاز آن فشار آورد. امادر نهایت چه کسی بهای آن را خواهد پرداخت؟ مردم روسیه و اوکراین! لذا در زمانی که تمام جهان در معرض خطر قرار گرفته این آمریکاست که برنده خواهد بود.

در حال به روزرسانی…

[ad_2]

Source link