1452397 574

آلودگی تهران نتیجه کمکاری دوره‌های گذشته است


1452397 574

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، مهدی چمران پیش از آغاز بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم، گفت: در خصوص ترافیک و آلودگی هوا متاسفانه چیز جدیدی نداریم که به مردم بگوییم. نتیجه کم کاری یا کار نکردن، نخریدن واگن برای مترو، نگرفتن اتوبوس و یا در حقیقت ندادن اتوبوس توسط دولت‌های دو دوره گذشته آن چیزی است که امروز مشاهده می کنیم.

وی افزود: ما نه تنها نتوانستیم وضعیت را بهتر کنیم بلکه وضعیت بدتر شده است. تلاش بسیاری کردیم در دوره چهارم که ۶۰۰۰ اتوبوس برای تهران حفظ شود اما این ۶۰۰۰ اتوبوس به ۲۲۰۰ اتوبوس رسیده و شرایط بدتر شده است.

واگن های مترو از هزار واگن به ۴۰۰ واگن رسیده و به این ترتیب مسلما مردم در فشار می افتند.

وی با اشاره به ترافیک سنگین موجود در پایتخت، گفت: هنگامی که مسافر زیاد می‌شود و مردم مشاهده می‌کنند که با مترو و اتوبوس نمی‌توانند سفرهای راحت و خوب انجام دهند ، اجبارا به سراغ اتومبیل های شخصی می روند و هنگامی که اتومبیل های شخصی به شهر آمد نتیجه همان ترافیکی است که مشاهده می کنید.

چمران این را هم گفت: البته هنوز مدارس و دانشگاهها به طور کامل باز نشده اند قطعا اگر باز شوند حداقل ۲۰ درصد به این ترافیک اضافه خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص پیش بینی های لازم برای بخش حمل و نقل عمومی در بودجه سال جاری مدیریت شهری ، گفت: چیز خاصی که بتواند گره گشا باشد در این بودجه پیش بینی نشده است در حقیقت این بودجه معمولی است و ضمنا بودجه را به گونه ای تصویب کردند که بسیار باز و دست بالا گرفته شده و این بودجه محقق نخواهد شد. البته من فکر نمی کنم که این کار عمدی بوده باشد انشاءالله که این طور نبوده اما با خود تصور کردن که امسال تورم بیشتر است خب ما هم بودجه را دست بالا بگیریم.

خواندن  شجاعیان: از هیچکس در استقلال دلخور‌ نیستم (ویدیو)Source link