5681292

آغاز نظارت ویژه استاندارد بر بازار ماه مبارک رمضان


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سیروس صارمی، مدیرکل استاندارد قزوین با اعلام این خبر گفت: در طرح نظارت ویژه استاندارد بر بازار ماه مبارک رمضان، اقلام پرمصرف از نظر دارا بودن علامت استاندارد معتبر و کیفیت مورد بررسی قرار می گیرند.

صارمی افزود: در این طرح که از ابتدای ماه رمضان سال جاری آغاز شده و تا پایان ماه مبارک ادامه دارد، اقلامی از قبیل خرما مضافتی (از نظر کپک‌زدگی و آفت‌زنده)، گوشت چرخ کرده بسته بندی شده (از نظر بافت غیر مجاز-میکروبی)، زولبیا و بامیه (از نظر روغن مصرفی)، انواع شیرینی آردی پر مصرف، شیر پاستوریزه، روغن سرخ کردنی، روغن آفتابگردان، پنیر تازه و سوسیس کالباس مورد بررسی قرار می گیرند.

مدیرکل استاندارد قزوین گفت: با اجرای این طرح از طریق بازرسی و کنترل‌هایی که بر روی کالاهای مصرفی و مورد نیاز شهروندان صورت می گیرد از رسیدن مواد غذایی، سالم بهداشتی و با کیفیت به دست مردم اطمینان حاصل می‌شود.

صارمی با اشاره به افزایش میزان مصرف زولبیا و بامیه در این ماه اظهارکرد: تولیدکنندگان موظف هستند برای تولید این محصول از روغن‌های خوراکی دارای نشان استاندارد و مخصوص سرخ کردن که در مقابل حرارت دارای مقاومت بالایی است، استفاده کنند و در صورت مشاهده عدم رعایت این موارد، با تولیدکنندگان و عرضه کنندگان آن برخوردهای قانونی لازم صورت می گیرد.

مدیر کل استاندارد قزوین در پایان از هم استانی‌ها درخواست کرد برای مشارکت در این طرح و اطمینان از کالاهای دارای نشان استاندارد، کد ده رقمی درج شده در زیر علامت استاندارد را به سامانه پیامکی 10001517ارسال و در صورت عدم انطباق مشخصات دریافتی، موارد تخلف را به اداره کل استاندارد استان قزوین اطلاع رسانی کنند.

خواندن  کشف جرم توسط پلیس فتای قزوین 104 درصد افزایش یافتSource link