5683288

آغاز دو هفته کمپین بی رحمانه میان مکرون و لوپن


به گزارش خبرآنلاین و به نقل از گاردین، بدین ترتیب فرانسه با دو هفته کمپین بی رحمانه بر سر آینده این کشور مواجه خواهد بود،چراکه مکرون، رئیس جمهور میانه رو و مترقی خواه طرفدار اروپا، با مارین لوپن، یک راست افراطی روبرو می‌شود.

مکرون وی را ضد مسلمان، ملی گرا و ازخودراضی درباره پوتین خوانده است.

رئیس جمهور فرانسه نسبت به 5 سال پیش نتایج بالاتری به دست آورد.

او در پایان ساعات مبارزات انتخاباتی هشدارهای تندی به رای دهندگان علیه راست افراطی داد و هشدار داد آنها جایگاه فرانسه در صحنه دیپلماتیک را در بجبوحه جنگ اوکراین تضعیف خواهند کرد.

اما در هر حال امتیاز لوپن در مقایسه با 5 سال پیش بالاتر بود.

وی در مبارزات انتخاباتی در مورد هزینه‌های زندگی و تورم، که بزرگترین نگرانی رای دهندگان شده، صحبت کرده و به مردم قول حمایت داد.

همه نامزدهای انتخاباتی به جز اریک زمور{یهودی ضدمهاجر افراطی} بعد از انتخابات از رای دهندگان خواستند در دور دوم شرکت کرده و لوپن را پس بزنند.

مکرون به خبرنگاران گفت:” وقتی راست افراطی در همه اشکالش اینقدر در فرانسه نماینده دارد، نمی‌توان فکر کرد اوضاع خوب پیش می‌رود. بنابراین باید بیرون رفت و مردم را با فروتنی و با احترام قانع کنید،افرادی که در دور اول با ما نبودند.”

وی خطاب به حامیان گفت اشتباه نکنید. هیچ چیزی قطعی نشده است و بحث‌های دو هفته آینده برای کشور و اروپا تعیین کننده خواهد بود.

اما لوپن در سخنرانی پیروزمندانه خود سعی کرد از احساسات ضدمکرون پس از تظاهرات جلیقه زردها بهره برده و همه چیز را دو قطبی و تفرقه انگیزانه بداند.

خواندن  تعلیق کمک‌های نظامی فرانسه به جمهوری آفریقای مرکزی

او گفت دور نهایی انتخابی اساسی بین دو دیدگاه متضاد جامعه خواهد بود که وی آن را تفرقه و بی نظمی مکرون و به قول او برای عدالت اجتماعی با هدف محافظت از جامعه و تمدن می‌داند.

وی از همه کسانی که به مکرون رای ندادند خواست تا به او بپیوندند.

ملانشون، چپ تندرو با 22.2 درصد از آرا بالاتر از پیش‌بینی‌ها و در جایگاه سوم قرار گرفت.

وی در مبارزات انتخاباتی از هزینه‌های زندگی شکایت کرده و از تغییر نظام ریاست جمهوری یاد کرده بود.

از دیشب مکرون و لوپن تلاش کردند تا آرای رای دهندگان به سایر نامزدها را به خود جلب کنند.

بدین ترتیب آرای 22.2 درصدی ملانشون حیاتی است.

ملانسون در پاریس سخنرانی کرده و سه بار فریاد زد: حتی یک رای هم به مارین لوپن ندهید.

سپس با تشویق‌های زیادی مواجه شد.

اغلب حامیان وی در 5 سال پیش در دور دوم ترجیح دادند به مکرون رای دهند و از لوپن دوری کنند.

اما نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد بخشی از آنها وسوسه شده تا در اعتراض به مکرون به لوپن رای دهند.

زمور،محکوم به تحریک نفرت نژادی به عنوان یک ضد مهاجر با کسب 7 درصد از آرا و البته کمتر از انتظارش چهارم شد و بلافاصله از رای دهندگان خود خواست تا به لوپن رای دهند.

بزرگترین شوک دور اول، کسب آرای بسیار پایین والری پکرس، نامزد حزب راست‌گرای سنتی Les Republicains به رهبری نیکلا سارکوزی بود.

پیش‌بینی می‌شد کمتر از 5 درصد را به خود اختصاص دهد – نمایش ضعیفی که احتمالاً منجر به سقوط حزب او به نفع تندروهایش می‌شود. این امر می‌تواند فرانسه را در موقعیتی منحصربه‌فرد در اروپا قرار دهد که دارای جریان اصلی راست سنتی نیست.

خواندن  فرانسه کشتی روسیه را توقیف کرد

پکرس در جمع هواداران گفت: “همجواری تاریخی لوپن با پوتین، او را از دفاع از منافع کشور در این دوران غم انگیز بی اعتبار می کند. انتخاب او به این معنی است که فرانسه در اروپا و صحنه بین‌الملل اوت خواهد شد. بنابراین و با وجود مخالفت شدیدم با مکرون، به او رای خواهم داد تا مارین لوپن را متوقف کنم.”

انحطاط احزاب سنتی با کسب دو درصد از آرا توسط نامزد حزب سوسیالیست و شهردار پاریس، آنا هیدالگو تأیید شد.

«یانیک جادو» از سبزها علیرغم اینکه محیط ‌زیست جزو نگرانی‌های اصلی رای‌دهندگان فرانسوی بود، 4.4 درصد به دست آورد.

24 آوریل دور دوم انتخابات برگزار خواهد شد و تکرار آخرین رویارویی انتخاباتی ماکرون و لوپن در سال 2017 خواهد بود با این فرق که خطرات بیشتری پیش روی مکرونی است که5 سال پیش به راحتی لوپن را با 66 درصد آرا با ترامپ پوپولیست و داستان برگزیت شکست داد.

مکرون در جریان مبارزات انتخاباتی اذعان داشت که نتوانسته نگرانی رای دهندگان در مورد مهاجرت را آرام کند یا از “ترس” هایی که مردم را وادار به رأی دادن به افراط گرایان می کرد، جلوگیری کند. نظرسنجی‌های هفته گذشته نشان داد لوپن ممکن است 49 درصد در دور دوم رای بیاوردو این اولین بار است که اعداد، شانس ریاضی برنده شدن را به لوپن می دهند.

لوپن برای اولین بار می تواند از مخزن آرای قابل انتقال در دور دوم بهره‌مند شود. اکنون انتظار می‌رود حدود 80 درصد از آرای زمور به لوپن منتقل شود.

مکرون امیدوار است اولین رئیس جمهور فرانسه پس از 20 سال باشد که علی رغم بدبینی و سرخوردگی فرانسوی‌ها از سیاست، برای بار دوم برگزیده می‌شود.

خواندن  ببینید | کلیپی که هواداران استقلال درباره ابهام‌های کارت پایان خدمت وحید امیری ساختند

وی با تاخیر وارد کمپین انتخاباتی شد و گفت مشغول دیپلماسی در جنگ اوکراین بوده است.

برنامه انتخاباتی وی شامل افزایش تدریجی سن بازنشستگی به 65 سال است که نامحبوب بوده است.

همچنین ترغیب افراد بیکار به 15 الی 20 ساعت فعالیت در هفته در ازای دریافت مزایا برنامه بعدی وی است.

مکرون از سوابق خود در دوران ریاست جمهوری دفاع کرده و گفت بیکاری را در 15 سال اخیر به پایین‌ترین سطح رسانده و قول اشتغال کامل را داد.

وی استدلال کرد رهبر اروپایی است که بیشترین تلاش را برای کاهش تورم انجام داده ولی در کمپین‌ها با مردم عصبانی مواجه شد که فریاد می‌زدند قادر به تامین زندگی خود نیستند.

اما لوپن روی ممنوعیت حجاب مسلمانان در همه مکان‌های عمومی است.

وی با تاکید بر مشکلات معیشتی خانوارهای فرانسوی توانست ترس سنتی را در مورد حزب خود خنثی کند.

عکس 2017 وی با پوتین ضربه بدی به وی زد اما محکومیت سریع تهاجم روسیه به اوکراین تصویر وی را به عنوان طرفدار روسیه کم رنگ کرد.

5656Source link