d8a2d8bad8a7d8b2 d8abd8a8d8aad986d8a7d985 d985d8aad982d8a7d8b6db8cd8a7d986 d8a8d8b1d9bed8a7db8cdb8c d985d988daa9d8a8 d8a7 629f6b036b67a

آغاز ثبت‌‌نام متقاضیان برپایی موکب اربعین ۱۴۰۱

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ «یوسف افضلی» با بیان اینکه پیش‌‌بینی می‌شود در اربعین امسال حدود 5 میلیون زائر از ایران به عتبات مشرف شوند، اظهار کرد: بر همین اساس اقدامات لازم برای بسیج حدود 3 هزار موکب ایرانی و اعزام 15 هزار خادم اربعینی آغاز شده است.

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی با تأکید بر اینکه تزریق سه دوز واکسن برای خادمان مواکب اجباری است، افزود: علاقه‌مندان به تأسیس موکب و نیز مواکبی که پروانه‌ آنها منقضی شده است، می‌توانند با مراجعه به سامانه موکب‌داری به نشانی http://mokeb.atabat.org نسبت به دریافت مجوز یا تمدید پروانه اقدام کنند.

افضلی گفت: با توجه به اینکه در ایام اربعین امسال، دمای هوا به بالای 40 درجه می‌رسد، پیش‌بینی می‌شود زائران به صورت «شب رو» مسیر پیاده‌روی را طی کنند، از این رو به مواکب ابلاغ کرده‌ایم تا تمهیدات لازم برای استراحت و اسکان زائر در روز و حرکت شبانه را بیاندیشند.

وی با بیان اینکه به شدت نیازمند دستگاه‌های سرمایشی از قبیل اسپیلت، آبسردکن و یخ‌ساز هستیم، گفت: برنامه‌ریزی لازم برای تأمین یکصد میلیون بطری آب شرب بهداشتی با همکاری برخی مؤسسات خیریه و نهادهای عام‌المنفعه صورت گرفته است.

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: اولویت موکب‌های ایرانی در اربعین امسال مهیا کردن محل استراحت و اسکان زائران و تأمین آب آشامیدنی خنک است و در بخش تغذیه، هدف‌گذاری شده تا با مشارکت موکب‌های عراقی این کار صورت گیرد.

افضلی با تأکید بر اینکه هرگونه اقدام در راستای اسکان، تغذیه و جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای اربعین باید با هماهنگی و کسب مجوز از کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی صورت گیرد، گفت: خیّران و علاقه‌مندان به مشارکت در فیض میزبانی زائران اربعین حسینی می‌توانند از دو طریق در این فیض مشارکت کنند.

خواندن  خبرفوری‌های فیک چه زمانی شکل گرفتند؟

وی افزود: مطمئن‌ترین روش اهداء نذر برای اربعین، مراجعه به درگاه ستاد توسعه و بازسازی عتبات و بخش پرداخت نذورات و انتخاب گزینه اربعین حسینی به نشانی https://atabat.org/fa/onlinepayment/form است.

به گفته معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات روش دوم، اهداء کمک‌ها و نذر به موکب‌های رسمی دارای پروانه است.

افضلی با بیان اینکه میزبان اصلی مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، دولت و مردم عراق هستند که انصافاً کریمانه از زائران پذیرایی می‌کنند، گفت: حضور موکب‌ها و خادمان ایرانی تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی از زائران حسینی است.

انتهای پیام/؛