1443909 645

آزادی کودک ۹ ساله از چنگ آدم ربایان


1443909 645

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران با اشاره به شناسایی و دستگیری یک باند مخوف آدم ربایی، گفت: اعضای این باند که از اتباع افغانستانی هستند فرزند ۹ ساله یک تاجر افغانستانی را ربوده و در قبال آزادی آن ۴۰۰ هزار دلار درخواست کرده بودند که با درایت ماموران پلیس آگاهی اعضا این باند دستگیر و این کودک به آغوش خانواده اش برگردانده شد.

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری باند ۳ نفره سارقان مسلح، بیان داشت: در اجرای طرح کاشف، فردی که در اتوبان‌های همت، حکیم، امام علی علیه السلام و… خودرو‌هایی که راننده آن‌ها خانم بوده را تعقیب می‌کرد و به بهانه اینکه خودروی آن‌ها دود می‌کند و دارای نقص فنی است را متوقف و سپس به زور و با تهدید چاقو به این افراد تعرض و دست درازی می‌کرد، شناسایی و دستگیر شدند که تا کنون ۶ نفر خانم، این فرد شیاد را شناسایی کرده اند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به دستگیری باند ۹ نفره سرقت گوشی و کشف ده‌ها تلفن همراه از آن‌ها، گفت: در این مرحله از طرح کاشف اعضا ۵ نفره باندی که با زور و با تهدید قمه و چاقو از تعدادی از کافی نت‌ها سرقت کرده بودند، نیز شناسایی و دستگیر شدند.

سردار رحیمی با اشاره به دستگیری ۲۸ نفر از محکومان متواری در حوزه سرقت، بیان داشت: مقابله با سرقت از جمله اولویت‌های اصلی پلیس پایتخت است که با جدیت این مهم در دستور کار قرار دارد.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه با اشاره به اقدامات ۷ ماهه پلیس امنیت اقتصادی و اینکه پلیس امنیت اقتصادی پلیسی نوپا می‌باشد، بیان داشت: در ۷ ماهه سال جاری تعداد ۲۳۶ نفر از اخلالگران نظام اقتصادی با حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان اخلال در نظام اقتصادی کشور دستگیر و تحویل مرجع قضایی شدند.

خواندن  نوراللهی: به خوبی با هم تیمی هایم هماهنگ شده‌ام

وی با اشاره به دستگیری ۵۷ نفر در حوزه زمین خواری گفت: در ۷ ماهه سال جاری ۶۱ نفر از بدهکاران بانکی که محکوم و متواری شده بودند نیز توسط پلیس امنیت اقتصادی پایتخت دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به اینکه در حوزه فرار مالیاتی ۳۲ نفر دستگیر شدند، عنوان داشت: در ۷ ماهه سال جاری در مجموع ۴۳۹ نفر به اتهام زمین خواری، اخلال در نظام بانکی و اقتصادی، اختلاس، رشاء و ارتشا دستگیر شده اند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه در سال جاری در بحث مقابله با کالای قاچاق ۵۶۹ فقره پرونده تشکیل شده است، گفت: در این حوزه ۸۹۰ نفر دستگیر و در این زمینه ۱۵۷ دستگاه خودرو توقیف شده است.

فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به اینکه در حوزه کالای مکشوفه در ۷ ماهه سال جاری ۴۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته ایم، عنوان داشت: از ابتدای سال تاکنون در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز تعداد ۱۷ مرحله طرح عملیاتی اجرا، که بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است.

وی افزود: در پنجمین مرحله طرح کاشف، ۲۶۶ سارق کیف قاپ، سارق منزل، سارق اماکن، مغازه و سارق خودرو و موتور سیکلت دستگیر شده است، که ۱۶۹ نفر از آن‌ها دارای سوابق متعدد کیفری هستند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه در این مرحله از طرح ۵۶ باند سرقت متلاشی و دستگیر شدند، عنوان داشت: سارقان دستگیر شده به دو هزار و ۶۸۵ فقره سرقت اعتراف کرده اند.

رئیس پلیس پایتخت خاطر نشان کرد: امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است که با همه توان و با اقتدار از امنیت و آرامش مردم دفاع خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد کسی امنیت و آرامش اجتماعی، اقتصادی و… جامعه را مختل کند.

خواندن  کاهش میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در گیلانSource link