ربات‌هایی که مواد غذایی را به مشتریان می‌رسانند

به گزارش گروه علم و آموزش ماه زرین از پایگاه اطلاع رسانی روزنامه دیلی‌میل، اوبر اعلام کرد: ما با همکاری فناوری دستیار صوتی گوگل (Google Assistant) این خدمت جدید را ارائه می دهیم؛ بنابراین مشتریان می توانند تنها با استفاده از این مولفه گوشی‌های هوشمند خود، مواد غذایی و دیگر خوراکی‌ها و اقلام مورد نیاز خود را از طریق اوبر ایتس (Uber Eats) سفارش دهند.

سفارش صوتی مواد غذایی به زبان انگلیسی تا تابستان جاری ممکن می شود و بقیه زبان ها نیز به سرعت به این خدمت اضافه خواهند شد. سرویس سفارش مواد غذایی اوبر اکنون در استادیوم ها در شهرهای لس آنجلس، نیویورک، واشنگتن، هیوستون، سن خوزه آمریکا و رنه فرانسه فعال است. 

ربات‌هایی که مواد غذایی را به مشتریان می‌رسانند

این خدمت نرم افزاری اوبر از اطلاعات دقیق موقعیت مکانی مشتری استفاده می کند؛ بنابراین می تواند جای او را در یک استادیوم به خوبی تشخیص دهد و فرد دیگر نیازی ندارد برای خرید مواد غذایی صندلی خود را ترک کند و در صف های طولانی معطل شود. 

اوبر از مدت ها قبل سرمایه گذاری روی ربات ها را آغاز کرده و نخستین ربات ها را سال ۲۰۱۸ معرفی کرد. اوبر قصد دارد سرویس حمل و نقل رباتی را نیز سال آینده در شهر لاس وگاس راه اندازی کند. 

پیشنهاد روز